Menu

Alejandro Agag chce zobaczyć Sebastiana Vettela w Formule E

Szef Formuły E, Alejandro Agag ma nadzieję, że pewnego dnia uda mu się przekonać Sebastiana Vettela do jazdy we wspomnianej serii, pomimo lekceważących opinii 4-krotnego mistrza świata na jej temat.

Formuła E wystartowała ze swoim pierwszym sezonem w 2014, kiedy to 20 września odbyło się pierwsze ePrix w Chinach. Poza nim rozgrywane już były dwa inne ePrix: w Malezji i Urugwaju, a w każdym z nich mieliśmy innego zwycięzcę. Wygrywali kolejno: Lucas di Grassi, Sam Bird oraz Sebastien Buemi.

Elektryczna seria wciąż stara się zyskać popularność, a Alejandro Agag uważa, że Formuła E stanie się niedługo na tyle sławna, że uda jej się przyciągnąć w przyszłości Sebastiana Vettela.

Bardzo podziwiamy Vettela. Jemu po prostu nie podoba się Formuła E. Może pewnego dnia uda nam się go przekonać do jazdy w tej serii – powiedział Alejandro Agag. Ludziom po prostu wydaje się, że samochody te nie są wystarczająco szybkie czy dobre. Szanujemy to co myśli Vettel, ale szanujemy także to co myśli (właściciel zespołu Formuły E i 4-krotny mistrz świata) Alain Prost.

Ostatecznym celem Formuły E jest stworzenie pełnoprawnych mistrzostw świata i Agag uważa, że seria jest na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu.

Myślę, że w przyszłym roku w Formule E będzie przynajmniej czterech czy pięciu producentów. Dwa lata temu nie mieliśmy miejsca, samochodów, zespołów. Nie mieliśmy także sponsorów czy nadawców. W tej chwili możemy się cieszyć mistrzostwami z niesamowitą walką pomiędzy kierowcami - zakończył szef Formuły E.

Image © FIA Formula E