Menu

Moskwa dołącza do kalendarza Formuły E w sezonie 2014/2015

Moskwa dołączyła do kalendarza Formuły E w debiutanckim sezonie pierwszej w historii elektrycznej serii wyścigowej na świecie, wydłużając sezon do dziesięciu wyścigów, jak zakładał początkowy plan organizatorów serii.

Planowany kalendarz na sezon 2014/2015 zakładał rywalizację na dziesięciu ulicznych torach, jednak Brazylijska runda w Rio, która miała odbyć się w 2014 roku została odwołana. Organizatorzy początkowo planowali zorganizować podwójną rundę na jednym z obiektów w kalendarzu, jednak lukę w sezonie wypełnił wyścig w Rosji.

Rywalizacja na ulicach Moskwy została zaplanowana na 6 czerwca, co spowodowało przeniesienie rundy w Berlinie, która początkowo była planowana na 30 maja. Z powodów logistycznych kierowcy na ulicach niemieckiej stolicy będą rywalizować 23 maja, czyli tydzień wcześniej. Finał sezonu 2014/2015 odbędzie się w Londynie 27 czerwca, jak zakładał pierwszy plan.

Prezydent FIA Jean Todt powiedział, przenosząc wyścig Formuły E do Moskwy, że był to kolejny ważny krok dla sportów motorowych w tym kraju po inauguracyjnym wyścigu Formuły 1 w sezonie 2014.

Obecność Rosji w sportach motorowych pochodzi z początku 20 wieku, ale tempo wzrostu, które widzieliśmy w ciągu ostatni lat jest niesamowite. Po debiucie WTCC dwa lata temu i Formuły 1 w ubiegłym roku, organizacja innego mistrzostwa FIA w tym kraju jest ważnym krokiem w kierunku wzrostu – powiedział Jean Todt.

Szef Rosyjskiej Federacji Samochodowej Sergey Ivanov dodał, że wyścig Formuły E w Moskwie będzie historycznym osiągnięciem.

Po raz pierwszy w historii prawdziwy wyścig odbędzie się w samym centrum miasta. Współpracujemy z FIA od dłuższego czasu i jesteśmy pewni, że Mistrzostwa Formuły E w Moskwie odbędą się zgodnie ze wszystkimi międzynarodowymi normami.

Image © Formula E