Menu

Wyścig Formuły E w Londynie otrzymuje zielone światło

Po długich miesiącach narad i przygotowań Rada Wandsworth podjęła ostateczną decyzję – Londyn ugości Formułę E na dwie ostatnie rundy inauguracyjnego sezonu, które odbędą się pod koniec czerwca.

Tor, na którym ścigać się będą kierowcy, to specjalnie przygotowana 2.92 kilometrowa pętla z piętnastoma zakrętami, położona na terenie Parku Battersea.

Dyskusje na temat wyścigów w Londynie trwały od wielu miesięcy, dlatego cieszę się, że Rada Wandsworth ostatecznie wyraziła na nie zgodę - powiedział szef Formuły E, Alejandro Agag.

Nasze podziękowanie kierujemy w stronę wszystkich osób zaangażowanych w tę sprawę, szczególnie do Burmistrza Borisa Johnsona oraz Rady Wandsworth, a także innych zainteresowanych.

Dwa wyścigi w Londynie na zakończenie sezonu były opcją, na temat której długo dyskutowaliśmy z Radą Wandsworth. Sfinalizowanie sprawy oznacza, że stolica Anglii będzie miejscem, gdzie zostanie ukoronowany pierwszy mistrz świata Formuły E, a fani otrzymają fantastyczne widowisko.

W najbliższym czasie rozpoczniemy przygotowania do wyścigów w Londynie, co oczywiście wiązać się będzie z bliską współpracą ze wszystkimi lokalnymi grupami, w celu okazania naszego zrozumienia dla wszystkich użytkowników parku - dodał Agag.

Słów zachwytu nie krył także burmistrz Londynu, Boris Johnson: Formuła E to świetny dodatek do sportowego kalendarza Londynu, a Park Battersea, który obecnie budzi się do życia, będzie dosłownie iskrzył - stwierdził Brytyjczyk.

Organizacja wyścigów Formuły E to świetne wiadomości dla Battersea i Londynu. Nasze wspaniałe miasto zyskało kolejną imprezę światowej klasy. Formuła E to niesamowite widowisko i świetna wizytówka serii, w której auta nie emitują żadnych zanieczyszczeń.

Ten sport zmienia podejście do samochodów elektrycznych i bardzo się cieszę, że Park Battersea będzie miejscem, gdzie odbędzie się finał tego sezonu - powiedział zastępca przewodniczącego Rady Wandsworth, Jonathan Cook.

Kilka słów na temat toru dodał brytyjski kierowca Sim Bird, ścigający się w zespole Virgin Racing: Tor położony jest w pięknym Parku Battersesa, tuż obok Tamizy, z wspaniałą panoramą Londynu w tle. Jego układ wydaję się łączyć szybkie proste z szybkimi łukami, a także kilkoma trudnymi szykanami i strefami hamowania. Myślę, że kibice się nie zawiodą i zobaczą wyścigi z dużą ilości akcji i wyprzedzania. Organizatorzy wykonali świetną pracę, a ja nie mogę się doczekać momentu, kiedy będę się ścigał przed własną publicznością!

Wyścigi w Londynie, stanowiące 10 i 11 rundę sezonu odbędą się 27 i 28 czerwca.

Image © FE