Menu

Lucas di Grassi wygrywa ePrix Berlina i powiększa przewagę w klasyfikacji generalnej

Lucas di Grassi z zespołu ABT zwyciężył w wyścigu Formuły E na torze w Berlinie mijając linię mety przed Jeromem d’Ambrosio i Sebastienem Buemim.

Po świetnym starcie Brazylijczyk obronił drugą pozycję startową, jednak po stracie panowania Jaro Trulliego nad bolidem w drugim zakręcie, kierowca zespołu ABT wyszedł na prowadzenie. Di Grassi kontrolował całą rywalizację powiększając swoje prowadzenie do dziesięciu sekund.

Brazylijczyk zakończył wyścig z przewagą siedmiu sekund nad drugim Jeromem d’Ambrosio, mimo iż w jego bolidzie pojawił się problem z elektryką. Belg z zespołu Dragon Racing świetnie poradził sobie z Jarno Trullim, Nicolasem Prostem i Nickiem Heidfeldem, przed wyprzedzeniem Sebastiena Buemiego podczas pit stopu i zmiany bolidu.

Na trzeciej lokacie rywalizację w Berlin ePrix zakończył Sebastien Buemi, który zdołał utrzymać za sobą drugiego kierowcę Dragon Racing Loica Duvala i Nelsona Piqueta Jr, który zamknął czołową piątkę.

Szósty na mecie zjawił się Nick Heidfeld, który na kilka okrążeń przed metą podążał na czwartej pozycji, jednak świetne manewry wyprzedzania w wykonaniu Piqueta Jr i Duvala nie pozwoliły mu utrzymać świetnej pozycji, co dało ostateczne szóste miejsce.

Stephane Sarrazin, kolega z zespołu Nicka Heidfelda, minął linię mety na siódmej lokacie tuż przed Jean-Ericiem Vergne z zespołu Andretti Autosport, Samem Birdem i Vitantonio Liuzzim, który zamknął czołową dziesiątkę.

Jarno Trulli utrzymywał drugą pozycję przez kilka pierwszych okrążeń, jednak stopniowo tracił swoje pozycje i ostatecznie został sklasyfikowany na ostatniej lokacie po zjeździe do alei serwisowej na dwa okrążenia przed metą.

Image © Formula E