Menu

Nelson Piquet Jr wygrywa wyścig o ePrix Moskwy

Nelson Piquet Jr zwyciężył w wyścigu o ePrix Moskwy pokonując Lucasa di Grassiego I Sebastiena Buemiego, którzy uplasowali się na drugiej i trzeciej lokacie.

Jean-Eric Vergne nie obronił pierwszej lokaty startowej, którą stracił na rzecz Nelsona Piqueta i spadł na drugie miejsce. Trzecią lokatę zachował Lucas di Grassi przed Sebastienem Buemiem i Danielem Abtem, który zdołał poradzić sobie Jeromem d’Ambrosio, który startował z piątej lokaty.

Siódma lokata należała do Nicolasa Prosta, który utrzymał za sobą Nicka Heidfelda, Sama Birda i Salvadora Durana. Drugą dziesiątkę otwierał Jarno Trulli, natomiast ostatnim był Stepahne Sarrazim, który stracił swoją lokatę wywalczoną w kwalifikacjach i startował z ostatniego pola.

Po dziesięciu okrążeniach świetne tempo prezentował Nelson Piquet Jr, który z okrążenia na okrążenie powiększał swoją przewagę, która utrzymywała się w granicach trzech i pół sekund nad drugim Jeanem-Ericiem Vergne i Lucasem di Grassim. Na czwartej pozycji nadal podążał Sebastien Buemi, który notował ponad pięcio-sekundową przewagę nad piątym Danielem Abtem.

Świetną walkę o dziesiątą lokatę stoczyli Felix Antonio da Costa i Jarno Trulli. Portugalczyk jadący na jedenastej lokacie podjął się próby wyprzedzania Włoch w zakręcie numer osiem, co się ostatecznie powiodło, jednak oba bolidy zetknęły się w środku zakrętu, co spowodowało ucieczkę Trulliego w bok. Doświadczony Włoch i były kierowca Formuły 1 nie dał jednak za wygraną i już w nawrocie numer 11 odzyskał swoje utracone miejsce i powrócił na dziesiątą lokatę.

Po obowiązkowych pit stopach i zmianach bolidów na prowadzeniu pozostał Piquet Jr przed Lucasem di Grassim, który zdołał wyprzedzić w boksach Jeana-Erica Vergne i Sebastienem Buemiem, który mógł awansować w klasyfikacji wyścigu, jednak błąd w boksach spowodował pozostanie na czwartej lokacie.

Szybki pit stop przyczynił się natomiast do awansu Nicka Heidfelda, który awansował na piąte miejsce przed Daniela Abta, Salvadora Durana i Nicolasa Prosta.

Awans do pierwszej dziesiątki zaliczyli natomiast Jamie Alguersuari, który przed pit stopem plasował się pod koniec drugiej dziesiątki oraz Antonio Felix da Costa, który poradził sobie finalnie z Jarno Trullim.

Ostatnie okrążeniu wyścigu o ePrix Moskwy przyniosło kilka zmian, jednak nie na prowadzeniu. Nelson Piquet Jr utrzymał pierwszą pozycję i wygrał na ulicach Moskwy mijając linię mety przed Lucasem di Grassim. Brazylijczyk z zespołu Audi Sport ABT po zmianie bolidu próbował odrobić straty do swojego rodaka, jednak ostatecznie zanotował dwie sekundy straty.

Niesamowitą walkę o trzecią pozycję stoczyli Jean-Eric Vergne i Sebastien Buemi. Szwajcar na ostatnim okrążeniu, mimo dwóch kontaktów z bolidem Francuza, zdołał awansować na trzecie miejsce i zakończyć rywalizację na najniższym stopniu podium. Kierowca ekipy Andretti Autosport nie zdołał się utrzymać także przed Nickiem Heidfeldem i zanotował dopiero piąty rezultat.

Szósty ostatecznie minął linię mety Daniel Abt przed Salvadorem Duranem, Antonio Felixem da Costą, który zdołał poradzić sobie z Nicolasem Prostem i Jasonem Wilsonem, który zamknął czołową dziesiątkę.

Image © Formula E