Menu

Sebastien Buemi traci trzecią pozycję w ePrix Moskwy

Sebastien Buemi z zespołu e.dams Renault stracił trzecią lokatę z wyścigu o ePrix Moskwy, po karze za niebezpieczne wypuszczenie z boksów podczas zmiany bolidu.

Buemi, który wystartował i utrzymał czwartą lokatę stoczył niesamowity bój na ostatnim okrążeniu z Jeanem-Ericiem Vergne, którego ostatecznie wyprzedził i minął linię mety na trzeciej pozycji. Szwajcar stracił jednak swoją świetną lokatę z powodu niebezpiecznego wypuszczenia z boksów przez jego zespół wprost na nadjeżdżającego Nicka Heidfelda.

Kierowca e.dams otrzymał od sędziów karę przejazdu przez boksy, która ostatecznie została zamieniona na karę czasową i dodanie 29 sekund do ostatecznego czasu wyścigu, co jest równoznaczne z czasem przejazdu przez aleję serwisową.

Decyzja sędziów oznacza, że na trzecią lokatę awansował Nick Heidfeld przed Vergne, Abtem, Duranem, Da Costą i Prostem. Buemi ostatecznie uplasował się na dziewiątej lokacie i zdobył jedynie cztery punkty do klasyfikacji generalnej.

Punktów pozbawiony został także Vergne, który wykręcił najszybszy czas podczas wyścigu. Francuz stracił jednak dodatkowe punkty z powodu ścięcia szykany na najszybszym okrążeniu, co oznacza, że najszybsze okrążenia i dwa dodatkowe punkty trafiły do Sebastiena Buemiego.

Image © Formula E