Menu

Leimer zastąpi Alguersuariego w zespole Virgin Racing podczas ePrix Londynu

Fabio Leimer, rezerwowy kierowcy zespołu Manor Marussia F1 Team i mistrz serii GP2 z 2013 roku, zadebiutuje w Formule E podczas finału sezonu w Londynie z zespołem Virgin Racing.

Szwajcar zadebiutuje w bolidzie Formuły E obok Sama Birda i zastąpi za kierownicą startującego od początku sezonu Jaime Alguersuariego, którego najwyższym osiągnięciem w obecnym sezonie było czwarte miejsce podczas rywalizacji na ulicach Buenos Aires.

Jako kierowcy wyścigowy uwielbiam wyzwania, a dołączenie do Virgin Racing na ePrix Londynu będzie dużym testem – powiedział Fabio Leimer. Będzie to niesamowite i wyjątkowe doświadczenie ścigać się na ulicznym torze w Londynie i jeszcze większa okazja do rywalizacji w nowym zespole w ich domowym wyścigu.

Z niecierpliwością czekam na ściganie się obok Sama i miejmy nadzieję na przyczynienie się do pomyślnego finału sezonu dla zespołu – dodał Szwajcar.

Dla Fabio Leimer nie będzie to jednak pierwsze zetknięcie się z w pełni elektrycznym bolidem Formuły E jako, że Szwajcar tuż przed startem pierwszego sezonu odbył testy z ekipą Amlin Aguri na torze Donington Park.

Swojego zadowolenia z dołączenia Fabio Leimera do zespołu nie krył także szef ekipy Alex Tai, który przyznał, że liczy na pomyślne zakończenie sezonu w wykonaniu ich kierowców.

Jesteśmy zachwyceni, że taki kierowca jak Fabio, z takim doświadczeniem, dołączy do zespołu na ostatni wyścig sezonu w Londynie.

Weekend zapowiada się na fantastyczne zakończenie wspaniałych mistrzostw, więc z niecierpliwością czekamy na zobaczenie Fabio i Sama kończących sezon dla zespołu w świetnym stylu - dodał szef zespołu Virgin Racing Alex Tai.

Image © Manor Marussia F1 Team