Menu

Alguersuari nie weźmie udziału w ePrix Londynu z powodów zdrowotnych

Z powodów zdrowotnych Jamie Alguersuari nie wystąpi z zespołem Virgin Racing podczas dwóch ostatnich wyścigów ePrix Londynu, a w kokpicie elektrycznego bolidu Hiszpana zastąpi Fabio Leimer.

Leimer zastąpi Alguersuariego w zespole Virgin Racing podczas ePrix Londynu

Tuż po zakończeniu rywalizacji na ulicznym torze w Moskwie hiszpański kierowca zespołu Virgin Racing doznał omdlenia, czego przyczyną było odwodnienie i skrajne wyczerpanie.

Podczas wyścigu ucierpiałem w wyniku odwodnienia i skrajnego wyczerpania – powiedział Jaime Alguersuari.

Hiszpan przeszedł odpowiednie badania medyczne, które wypadły pomyślnie, jednak wraz z zespołem i lekarzami podjęto decyzję o wycofaniu Alguersuariego z dwóch ostatnich wyścigów sezonu Formuły E, które odbędą się w Londynie i zwieszeniu jego licencji wyścigowej przez Międzynarodową Federację Samochodową.

W konsekwencji omdlenia przeszedłem testy medyczne, które wypadły pomyślnie, jednak na tę chwilę moja licencja została czasowo zawieszona do czasu aż FIA będzie pewna, że jestem w stanie w pełni kontynuować karierę sportową.

Jestem zdrowy oraz w formie i jestem absolutnie przekonany, że mogę rywalizować w ten weekend, jednak ze względów bezpieczeństwa musimy zagłębić się w badania medyczne. Z tego powodu, wraz z zespołem Virgin Racing, FIA i lekarzami, zdecydowaliśmy się nie brać udziału w e Prix Londynu w ten weekend.

Szkoda, ponieważ będzie to ostatnie ePrix sezonu i chciałem ścigać się przed naszymi fanami, jednak musimy szanować procedury FIA. Życzę powodzenia mojemu zespołowi w ostatnim ePrix sezonu 2014/15 Formuły E – dodał hiszpański kierowca.

Alguersuari w klasyfikacji kierowców plasuje się obecnie na jedenastej pozycji z dorobkiem trzydziestu punktów.

Image © Formula E