Menu

Pierwsze pole startowe dla Sebastiena Buemiego podczas sobotniej sesji kwalifikacyjnej w Londynie

Sebastien Buemi wywalczył pierwszego pole startowe do sobotniego wyścigu w Londynie za sprawą fantastycznego czasu, który zapewnił mu niemal pół sekundy przewagi nad drugim Jeromem D’Ambrossio. Kierowca zespołu e.dams Renault zanotował czas na poziomie 1:24.648.

Buemi uzyskał w ten oto sposób dodatkowe trzy punkty do klasyfikacji generalnej, w której to plasuje się na trzeciej pozycji.

Zaledwie 0.1 sekundy przedzieliło D’Ambrosio, reprezentującego ekipę Dragon Racing a Lucasa di Gassiego z Audi Sport ABT, finiszującego w kwalifikacjach na trzeciej pozycji. Di Grassi w klasyfikacji generalnej jest drugi, prowadzi natomiast Nelson Piquet.

Piquet sesję zakończył na czwartej lokacie, co zapowiada mocną rywalizację w przedostatnim wyścigu inaugurującego sezonu Formuły E między nim a wiceliderem mistrzostw, di Grassim.

Pierwszą piątkę uzupełnił Jean-Eric Vergne, finiszujący przed Nicolasem Prostem oraz debiutującym w Formule E Oliverem Turveyem. Pierwszą dziesiątkę zamknęli Bruno Senna, Sam Bird oraz Salvador Duran, który do zwycięzcy kwalifikacji stracił przeszło 1.3 sekundy.

Sobotni wyścig do ePrix Londynu rozpocznie się o godzinie 17:00 czasu polskiego.

Image © FIA Formula E