Menu

Nowy układ toru e-Prix Berlina na lotnisku Tempelhof

Berlin Tempelhof

W poniedziałek przedstawiono oficjalny układ toru na którym odbędzie się wyścig o e-Prix Berlina. Wyścig w Niemczech będzie ósmą i dziewiątą rundą Formuły E w sezonie 2016-2017.

Układ toru wraca do pierwotnego położenia, na którym odbyła się inauguracja pierwszego sezonu FE. Kierowcy poruszać się będą na 2.25 kilometrowym odcinku płyty lotniska Tempelhof.

Nowy wygląd toru posiada dziesięć zakrętów, a wyścig będzie odbywał się w przeciwnym kierunku do ruchu wskazówek zegara, jak w oryginalnym układzie toru, ale jest całkowicie zmieniony, by był kompletnie szybszy i bardziej wydajny dla bolidów Formuły E w trzecim sezonie.

Dla nas jako niemieckiego zespołu, z niemieckimi partnerami, a mnie jako niemieckiego kierowcy, jest to dobra wiadomość, że będziemy mieć dwa wyścigi w tym sezonie - powiedział Daniel Abt z zespołu ABT Audi Sport Schaeffler

Nie jest tajemnicą, że uwielbiam ten tor wokół Karl-Marx-Allee, jednak teraz, gdy zobaczyłem nowy układ Tempelhof, nie mogę się doczekać, aby tam wystartować.

Kibice pokochają wyjątkową oprawę, która przynosi bliskość ze wszystkimi kierowcami. Tor jest idealny do wielkiego wyścigu, będzie dużo wyprzedzania. Czekam na spotkanie z moją publicznością. Stworzymy wielkie 48h widowisko Formuły E dla kibiców w Berlinie.

Image © Formula E