Menu

McLaren rozważa dołączenie do Formuły E jako zespół

McLaren

McLaren rozważa dołączenie do Formuły E jako zespół lub dostawca technologii układu napędowego.

Dział technologiczny McLarena będzie dostarczał do elektrycznej serii sterowniki do baterii w sezonie 2018/2019.

To wspaniale, że możemy pokazać jak wiodącą rolę będziemy odgrywać oraz naszą kompetencję - przyznał Zak Brown, nowy szef McLarena, w rozmowie z serwisem Autosport.

Szukamy sposobów, aby bardziej zaangażować się w Formułę E. Wszystko jest już na stole: od założenia zespołu, po jego kupno, pracę z zespołem aż po dalszy rozwój innych obszarów w Formule E, do której McLaren mógłby dostarczać technologię. Możemy wykroczyć poza strefę baterii.

Dla Browna, Formuła E okazuje się być bardzo realnym scenariuszem, jednak ewentualne dołączenie do mistrzostw mogłoby mieć miejsce dopiero w sezonie 2018/2019.

Formuła E ma swoje miejsce w motorsporcie i będąc tak uzależnionym od wyścigów samochodowych jak ja, tak długo jak jest to opłacalne i markowe, wówczas im większy zasięg, tym lepiej.

Nie tylko McLaren rozważa dołączenie do Fomuły E, ponieważ możliwość rywalizacji w sezonie 2018/2019 istnieje także w przypadku Mercedesa. Audi zostanie w pełni fabrycznym zespołem, z kolei BMW ma zamiar zapewniać własnej ekipie jednostki napędowe.