Menu

Garry Hughes szefem zespołu NextEV NIO

Garry Hughes / NextEV NIO

Zespół NextEV NIO ogłosił, że nowym szefem ekipy został Garry Hughes, który pełnił do tej pory rolę głównego inżyniera oraz p.o.szefa zespołu. Hughes zajmować będzie również stanowisko szefa programu dla NIO.

Hughes dołączył do NextEV w 2015 roku pełniąc rolę głównego inżyniera wyścigowego, a następnie objął obowiązki szefa zespołu po odejściu doktora Martina Leacha. Teraz będzie pełnił tę rolę już na stałe.

Ponadto Hughes będzie odpowiedzialny za program NIO Supercar. Światowa linia niedawno zaprezentowała 1 Mega Watt EP9 supercar, gdzie podczas przejazdu uzyskał najlepszy czas okrążenia na Nordschleife.

Hughes pełnił rolę inżyniera m.in. w Red Bull Racing, Caterhamie, Jordanie, IndyCar Series oraz w samochodach turystycznych.

Objęcie roli lidera w obu projektach Formuły E i programie EP9 supercar, będzie dla mnie nowym wyzwaniem, ale są wyzwania, które z zespołem wezmę z apetytem - powiedział Garry Hughes.

Muszę podziękować wszystkim w NIO za ich wsparcie i zaufanie dla mnie, w tym okresie przejściowym. Jestem niezmiernie zaszczycony, że William Li i Lihong Qin dali mi tę szansę i będę dalej pracować bez wytchnienia, aby upewnić się, że oba programy z sukcesem idą naprzód.

Image © NextEV NIO