Menu

Otwarcie sezonu 2017/2018 w grudniu?

Sezon 2017/2018 w Formule E może rozpocząć się dopiero w grudniu. Powodem jest możliwość wystąpienia aż trzymiesięcznej przerwy od zawodów ePrix po wyścigu w Hongkongu.

Mistrzostwa elektrycznych bolidów jednomiejscowych w sezonie 2016/2017 rozpoczęły się bardzo wcześnie, bo już na początku października od wyścigu w Hongkongu. Szefostwo Formuły E zastanawia się nad opóźnieniem startu przyszłego sezonu ze względu na problem z zapełnieniem trzymiesięcznej przerwy między wyścigami. Ostatni wyścig obecnego sezonu odbył się w listopadzie, w Marrakeszu.

Nie będziemy ponownie się ścigać w Hongkongu, w październiku. Chcemy Hongkong (w pierwszej rundzie), ale dopiero pod koniec listopada, bądź w pierwszym tygodniu grudnia. Potem będziemy powiększać kalendarz z większą ilością wyścigów w styczniu i lutym. Formuła 1 i i inne mistrzostwa startują do listopada, więc grudzień powinien dobrze pasować – powiedział dyrektor serii Alejandro Aggag.

Nie tylko problem z trzymiesięczną przerwą trapi Formułę E. W tym roku dwukrotnie termin wyścigów kolidować będzie z wyścigami długodystansowymi WEC (testy Endurance w Meksyku, wyścig na Nurburgringu) oraz z wyścigami serii DTM (Paryż i Bruksela). Władze FE będą starały się w przyszłości, by nie dochodziło do kolizji między zawodami ważnych serii.

Image © PHOTO4