Menu

Mercedes zainteresowany wejściem do Formuły E

Mercedes

Mercedes zamierza dołączyć do rywalizacji w Mistrzostwach Świata Formuły E. Toto Wolff oraz Alejandro Agag potwierdzili, że zostało zarezerwowane miejsce dla Mercedesa w elektrycznej serii wyścigowej.

Pomiędzy Mercedes-Benz GP Ltd oraz Formula E Operations Ltd została podpisana umowa, na mocy której Mercedes będzie mógł pojawić się w mistrzostwach w piątym sezonie. Zgodnie z umową niemiecki skład może wystosować zgłoszenie i stać się jednym z dwunastu zespołów serii. Zgłoszenia na sezon 2018-2019 zostaną zaproponowane FIA przez promotora mistrzostw.

Obecnie w Formule E rywalizuje dziesięć zespołów i spodziewa się, że wszystkie z nich pojawią się także w piątym sezonie i kolejnych zgodnie z ich obecnym formatem lub łącząc siły z OEM.

Śledziliśmy rozwój Formuły E z wielkim zainteresowaniem - mówił Toto Wolff. W chwili obecnej przyglądamy się wszystkim dostępnym opcjom w wyścigach samochodowych i jesteśmy bardzo zadowoleni z umowy, która zabezpiecza naszą możliwość wejścia do serii w piątym sezonie. Elektryfikacja odegra kluczową rolę w przyszłości przemysłu motoryzacyjnego. Wyścigi zawsze były platformą technologii R&D dla przemysłu, co z kolei sprawi, że Formuła E będzie niezwykle istotna w przyszłości.

Image © Mercedes