Menu

Jose Maria Lopez w zespole DS Virgin Racing w Mistrzostwach Formuły E

Jose Maria Lopez

Dwukrotny mistrz świata WTCC, Jose Maria Lopez, został potwierdzony jako nowy kierowca zespołu DS Virgin Racing i dołączy do Sama Birda w trzecim sezonie Formuły E.

To naprawdę ekscytujące posunięcie dla mnie i z niecierpliwością czekam na wyzwanie z zespołem DS Virgin Racing, które postawi przede mną Formuła E - powiedział Jose Maria Lopez.

Mam już pewne doświadczenia w pracy z zespołem DS Performance, podczas trzeciego sezonu samochodów sportowych, więc jestem przekonany, że możemy osiągnąć wielkie rzeczy razem w przyszłym sezonie.

Jako mistrzostwa, Formuła E rośnie w siłę, a ja szczególnie czekam na powrót do Buenos Aires, gdzie zespół odniósł w zeszłym sezonie wielki sukces - dodał Argentyńczyk.

Lopez obecnie rywalizuje w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych, w których do tej pory wywalczył dwa mistrzostwa świata.

Dla Argentyńczyka nie będzie to jednak pierwsza przygoda z bolidami jednomiejscowymi, czego dowodem są starty Lopeza w serii GP2 dla zespołu Super Nowa w 2006 roku. Kierowca zespołu DS Virgin Racing miał okazję pełnić okazjonalnie także rolę kierowcy testowego w zespole Renault F1, jak również był przymierzony do fotela w ekipie USF1, która miała zadebiutować w 2010 roku w F1.

Xavier Mestelan Pinon, szef DS Performace dodał: Jose jest fantastycznym dodatkiem do DS Virgin Racing, jest kierowcą światowej klasy i zdominował WTCC w ciągu ostatnich dwóch sezonów, a w trzecim jest liderem.

Pracował z nami bliżej w DS Performance w naszym trzecim sezonie samochodów sportowych. Po zdobyciu trzeciej lokaty w klasyfikacji zespołów w naszym pierwszym sezonie w Formule E, wierzymy, że on i Sam tworzą silne partnerstwo, które pozwoli walczyć o mistrzostwo w przyszłym sezonie.

Lopez miał okazję testować już dla zespołu DS Virgin Racing, a w przyszłym tygodniu w Hiszpanii odbędzie kolejną sesję testową.

Image © DPPI