Menu

Zespół Aguri kończy przygodę w Mistrzostwach Formuły E

Ma Qing Hua / Team Aguri

Zbliżające się dwie ostatnie rundy Mistrzostw Formuły E, które odbędą się w ten weekend w Londynie, będą ostatnie dla zespołu Aguri, który sprzedał swoją licencję na starty nowemu inwestorowi.

Zespół Aguri pierwszy sezon Formuły E zakończył na siódmej lokacie w klasyfikacji zespołów z jednym zwycięstwem Antonio Felixa da Costy, który okazał się najlepszym kierowcą podczas ePrix Buenos Aires.

W obecnym sezonie wyścigowym zespół Aguri plasuje się na ósmej lokacie przed swoimi dwoma ostatnimi startami na torze ulicznym w Battersea Park, które odbędą się w sobotę i niedzielę.

Jestem dumny, że zespół Aguri można uznać za prawdziwego pioniera w rozwoju pojazdów elektrycznych, pionierów nowych technologii i prezentacji ich na całym świecie - powiedział szef zespołu Mark Preston.

Mimo, iż jest to ostatni rozdział w historii zespołu Aguri w Mistrzostwach Formuły E, stanowi to również początek czegoś nowego, ze sprzedażą zespołu nowym inwestorom.

W związku z tym, że będzie to ostatni wyścig dla zespołu Aguri, chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym za ich ciężką pracę i poświęcenie w ciągu ostatnich dwóch sezonów - dodał.

Image © Formula E