Menu

Lucas di Grassi może zdobyć mistrzostwo bez pomocy zespołu według Daniela Abta

Daniel Abt i Lucas di Grassi / ABT Schaeffler

Według Daniela Abta, Lucas di Grassi ma umiejętności i prędkość, aby wywalczyć mistrzowski tytuł w Formule E, bez pomocy zespołu ABT Schaeffler.

Obaj zawodnicy niemieckiej ekipy zakończyli rywalizację na ulicach Berlina na drugiej i trzeciej lokacie. Podczas sobotnieg wyścigu zespół poprosił Daniela Abta, aby ten przepuścił Di Grassiego i pozwolił rywalizować bezpośrednio z Sebastienem Buemiem, z którym walczy o mistrzowski tytuł.

Niemiecki kierowca nie zdołał przepuścić swojego zespołowego partnera twierdząc, że Brazylijczyk nie było na tyle blisko, aby móc zamienić się pozycjami i Di Grassi ostatecznie zjawił się na mecie w Berlinie na trzeciej lokacie.

Dla mnie zawsze było jasne, że jeśli znajdziemy się w takiej sytuacji, w której Lucas będzie za mną, dostanę takie polecenie (i pozwolę się mu wyprzedzić - red.) - powiedział Daniel Abt.

Chciałem go przepuścić na dwa okrążenia przed końcem. Zwolniłem na drugiej prostej i pomachałem, ale był dość daleko i myślę, że nie był pewien, czy może to zrobić. Okrążenie później nie byłem chętny, aby to powtórzyć ponieważ Prost był dość blisko i zdałem sobie sprawę, że możemy stracić podium w ostatnim zakręcie. To byłoby jeszcze bardziej absurdalne.

Jest jak jest. Myślę, że Lucas posiada narzędzia, które pozwalają mu wygrać samemu. Jest niesamowitym kierowcą wyścigowym. Znów zakończył wyścig na podium i nie wiem, jak on to robi.

W Londynie zamierza wrócić i to wygrać - dodał Abt.

Lucas di Grassi obecnie plasuje się na pierwszej lokacie w klasyfikacji generalnej, jednak jego przewaga nad drugim Sebastienem Buemim spadła jedynie do jednego punktu. Daniel Abt w klasyfikacji plasuje się na siódmej lokacie z dorobkiem 50. punktów.

Image © Formula E