Menu

Sebastien Buemi dominuje w wyścigu o ePrix Berlina

Sebastien Buemi / Renault e.dams

Sebastien Buemi z zespołu Renault e.dams zwyciężył w wyścigu o ePrix Berlina, zbliżając się tym samym do Lucasa di Grassi’ego w klasyfikacji kierowców Formuły E.

Startujący z pierwszej lokaty Jean-Eric Vergne zdołał obronić swoją pozycję przed Sebastienem Buemim i pozostawał na prowadzeniu przez kilka pierwszych okrążeń. Szwajcar z ekipy Renault e.dams nie dawał jednak za wygraną i na jednym z okrążeń śmiałym ruchem wyprzedził Vergne w zakręcie numer pięć obejmując tym samym prowadzenie.

Buemi od objęcia prowadzenia kontrolował wyścig i oddał prowadzenie jedynie podczas pit stopów, jednak powrócił na czoło klasyfikacji i jako pierwszy minął linię mety.

Na drugiej pozycji rywalizację zakończył Daniel Abt, który pod koniec wyścigu próbował oddać druga lokatę swojemu zespołowemu koledze Di Grassi’emu, jednak obaj zawodnicy ekipy ABT Audi zameldowali się na mecie na niezmienionych pozycjach.

Brazylijczyk po starcie z ósmej lokaty awansował o dwie pozycje wyprzedzając Olivera Turvey’a i Nelsona Piqueta w pierwszym zakręcie, tuż przed poradzeniem sobie z Nicolasem Prostem.

Na czwartej lokacie rywalizację ostatecznie zakończył wspomniany wcześniej Prost przed zdobywcą pole position Jean-Eric’iem Vergne i Robinem Frijnsem, który stracił lokatę na rzecz kierowcy DS Virgin Racing.

Siódmy był Nick Heidfeld przed Mike’iem Conway’em i Simoną de Silvestro. Punktowaną dziesiątkę zamknął Stephane Sarrazin z ekipy Venturi.

Image © Renault Sport