Menu

Lucas di Grassi kontynuuje współpracę z zespołem ABT Audi Schaeffler

Lucas di Grassi / ABT Audi Schaeffler

Lucas di Grassi potwierdził, że w trzecim sezonie Formuły E 2016-2017 nadal będzie rywalizował w zespole ABT Audi Schaeffler, czym zakończył spekulacje mówiące o jego przejściu do nowej ekipy Jaguara.

Di Grassi w drugim sezonie Formuły E plasuje się na pierwszej lokacie w klasyfikacji generalnej i wyprzedza Sebastiena Buemiego o 11 punktów.

Zostane z ABT - potwierdził Brazylijczyk dla NBC Sports, przed ePrix Berlina.

Tuż przed (przedłużeniem kontraktu - red.) było kilka rozmów, w jaki sposób kontynuujemy naszą współpracę i jak możemy poprawić nasz rozwój, poprawić zespół, to i tamto.

Doszliśmy do porozumienia, bardzo dobrego porozumienia i jestem z niego bardzo zadowolony. Nie ma powodu, aby w trzecim sezonie zmieniać zespół.

Di Grassi potwierdził, że nowy kontrakt na trzeci sezon startów w Formule E opiewa na roczną współpracę, co pozwoli zobaczyć, jak zespół będzie się rozwijał w następnym sezonie przed podjęciem kolejnych decyzji.

Powiedzmy, że rozpoczniemy trzeci sezon i w zależności jak będzie przebiegał, zaangażowaniaproducentów, jak będą kształtowały się mistrzostwa, mamy opcję na przedłużenie partnerstwa - dodał Brazylijczyk.

Kolega zespołowy Lucasa di Grassi’ego, Daniel Abt również przedłużył kontrakt z zespołem, co oznacza, że ABT Audi Schaeffler w trzecim sezonie startów wystąpi w niezmienionym składzie.

Image © Formula E