Menu

Buemi i Prost kierowcami Renault e.dams w trzecim sezonie Formuły E

Sebastien Buemi i Nicolas Prost / Renault e.dams

Zespół Renault e.dams rywalizujący w Formule E potwierdził, że w trzecim sezonie startów (2016-17) francuską ekipę po raz kolejny reprezentować będą Sebastien Buemi i Nicolas Prost.

Buemi i Prost to jedyni reprezentaci ekipy Renault e.dams, którzy brali udział we wszystkich dotychczasowych wyścigach w Formule E i wspólnie wywalczyli sześć zwycięstw, a także zdobyli mistrzowski tytuł dla swojego zespołu w inauguracyjnym sezonie Formuły E.

Wiedza, że będę w samochodzie Renault e.dams w przyszłym roku jest w tym momencie określonym impulsem - skomentował Sebastien Buemi.

Jestem całkowicie skoncentrowany na zdobyciu tytułu w tym sezonie i wiedząc, że będę mógł go potencjalnie obronić jest bardzo motywujące - dodał Szwajcar.

Zespół Renault e.dams jest zdecydowanie wśród najlepszych zespołów Formuły E - bez dwóch zdań - powiedział Nicolas Prost. Zaangażowanie techniczne od Renault e.dams działa bardzo dobrze i mamy jeden z najszybszych samochodów w stawce, jeśli nie najszybszy. Jestem pewien, że będziemy kontynuować dobrą passę w następnym sezonie, więc jestem bardzo zadowolony, że będę jeździł dla zespołu w trzecim sezonie - podsumował Francuz.

Alain Prost, menedżer zespołu Renault e.dams zauważył, że decyzje o współpracy z kierowcami nie są proste, lecz decyzja o przedłużeniu kontraktów z Sebastienem Buemiem i Nicolasem Prostem była bardzo logiczna.

Istnieją pewne decyzje, które są trudne do wykonania i inne które są logiczne, a to na pewno ta ostatnia - powiedział menedżer zespołu Renault e.dams Alain Prost.

Sebastien pokazał swoją prędkość i dwa zwycięstwa do tej pory w tym roku i walczy o mistrzostwo w drugim sezonie z rzędu.

Nico wykazał spójność i osiągnął ciąg dobrych wyników. Możemy opierać się na tym i czekamy z niecierpliwością na dobry koniec roku i jeszcze więcej sukcesów w trzecim wspólnym sezonie.

Szef zespołu DAMS, Jean-Paul Driot dodał: Nie poświęciliśmy prędkości na rzecz solidności: Seb i Nico są najlepszą parą w serii.

Image © Renault