Menu

Formuła E nie będzie rywalizować na ulicach Moskwy w sezonie 2015/16

Rosja, Moskwa

Moskwa nie będzie organizatorem tegorocznego ePrix Moskwy z powodu problemów związanych z zamkniętymi drogami w mieście.

Dziewiąta runda sezonu Formuły E miała odbyć się 4 czerwca w Moskwie, lecz ostatecznie została odwołana. Pojawiła się oferta zastąpienia Moskwy przez Monako, jednak ze względu na zbyt krótki okres czasu na przygotowania, okazało się to niemożliwe i tegoroczny kalendarz skrócono z 11 do 10 rund.

Jest to niefortunna wiadomość, ponieważ nie będziemy rywalizowali w Moskwie 4 czerwca. Przeglądaliśmy kilka alternatywnych ofert jako zamiennik, ale nie byliśmy w stanie znaleźć realnego rozwiązania na tę datę – tłumaczył Alejandro Agag, dyrektor generalny serii.

Sprawdziliśmy wszystkie możliwości, w tym powrót do Monako, ale niestety nie mogliśmy zorganizować zmiany trasy w tak krótkim czasie.

Chciałbym wyrazić podziękowania dla księcia Alberta II z Monako, pana Michela Boeri oraz Automobilklubowi Monako, którzy zrobili co w ich mocy, by Formuła E powróciła na ulice Księstwa na kolejny sezon.

Zamierzamy się skupić na trzech pozostałych wyścigach w Berlinie oraz podwójnej rundzie w Londynie, które z pewnością zapewnią porywające widowisko w walce o mistrzostwo.

Image © Uwe Brodrecht / Flickr