Menu

Ma Qing Hua dołącza do zespołu Aguri w Formule E

Ma Qing Hua

Ma Qing Hua dołączył do zespołu Aguri i do końca obecnego sezonu będzie rywalizował w Formule E.

Chińczyk rywalizację w elektrycznych bolidach rozpocznie od ePrix Paryża u boku Antonio Felixa da Costy, zastępując w zespole Salvadora Durana.

Dołączenie do zespołu Aguri jest dla mnie wiekszą szansą i jestem bardzo podekscytowany, że będę się ścigał w Formule E, w serii, która przyciąga jednych z najlepszych kierowców na świecie - powiedział Ma Qing Hua.

Czekam z niecierpliwością aby rywalizować ponownie w serii bolidów jednomiejscowych i poradzić sobie z unikalnymi wymaganiami bolidu Formuły E, który słynie z obsługi i zarządzania energią.

Szef zespołu Aguri, Mark Preston dodał: Chcielibyśmy podziękować Salvadorowi za jego zaangażowanie w zespół i jego ciężką pracę w rozwój samochodu. Życzymy mu to co najlepsze w jego przyszłej karierze.

Jesteśmy podekscytowani móc dać Ma Qing Hua możliwość powrotu do wyścigów w bolidach jednomiejscowych jako, że zespół idzie cały czas naprzód.

Ma Qing Hua w poprzednim sezonie rywalizował w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych (WTCC) w barwach fabrycznego Citroena, z którym wywalczył zwycięstwo, czego dokonał także w swoim debiucie w 2014 roku. Chińczyk był także częścią Formuły 1, w której pełnił role testowe w zespołach Caterham i HRT.

Image © Citroen Racing