Menu

Lucas di Grassi wykluczony z wyników wyścigu o ePrix Meksyku

Lucas di Grassi

Lucas di Grassi, zwycięzca ePrix Meksyku na torze Hermanos Rodriguez, został wykluczony z ostatecznych wyników sobotniej rywalizacji, po kontroli technicznej, po zakończeniu wyścigu.

W bolidzie Aht Schaeffler FE01, którym Brazylijczyk ścigał się w pierwszej części wyścigu w Meksyku, wykryto zbyt małą wagę, która zgodnie z artykułem 5.1 regulacji technicznych Formuły E, powinna wynieść 888 kg. Bolid Di Grassiego ważył 886.2 kg, co jest niezgodne z regulaminem i podlega natychmiastowej dyskwalifikacji.

Dla Brazylijczyka to nie pierwsza dyskwalifikacja po problemach z bolidem. Di Grassi stracił maksymalną ilość punktów także w Berlinie, w zeszłym roku, kiedy w jego bolidzie wykryto nieprzepisową modyfikację przedniego skrzydła i owiewek przednich kół, co również spotkało się ze złamaniem regulaminu technicznego i wykluczeniem z wyników.

Tym sposobem zwycięzcą rywalizacji w Meksyku został Jerome d’Ambrosio z zespołu Dragon Racing, który również otrzymał karę i stracił najszybsze okrążenie w wyścigu.

Na drugiej pozycji znalazł się ostatecznie Sebastien Buemi przed swoim kolegą Nicolasem Prostem, który osiągnął najlepszy czas okrążenia podczas sobotniego wyścigu.

Dyskwalifikacja Lucasa di Grassiego oznacza, że liderem klasyfikacji generalnej pozostał Sebastien Buemi z przewagą 22 punktów nad Di Grassim.

Image © Formula E