Menu

Centrum miasta nową lokalizacją dla ePrix Berlinu

Centrum miasta Berlin - układ nowego toru

Niemiecka runda mistrzostw Formuły otrzymała nową lokalizację w centrum miasta Berlin. W ubiegłym roku wydarzenie to odbywało się na opuszczonym lotnisku Tempelhof, jednak organizatorzy chcieli, by wyścig odbywał się w centrum miasta.

Liczący 2.030 km tor, który podlega zatwierdzeniu przez władze Berlina i homologację FIA, będzie posiadał 11 zakrętów i rozciągnie się wokół Strausberger Platz w kierunku Alexanderplatz. Aleja serwisowa zostanie ulokowana przy Alei Karola Marksa.

To fantastyczna wiadomość, że znaleźliśmy nową lokację dla wyścigu w Berlinie i chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w realizację tego wydarzenia oraz za ich ciężką pracę w tak krótkim czasie – powiedział Alejandro Agag, dyrektor generalny Formuły E.

Niemcy są ważnym rynkiem dla Formuły E, ponieważ to siedziba firmy DHL, oficjalnego partnera logistycznego mistrzostw oraz BMWi, oficjalnego pojazdu partnerskiego serii. Jestem przekonany, że wyścig ten pobudzi wyobraźnię niemieckich kibiców i będzie udany.

Jak dodał Jean Todt, prezydent FIA: Berlin to jedna z najważniejszych stolic świata, kulturowe i polityczne centrum Niemiec, gdzie przemysł motoryzacyjny odgrywa bardzo ważną rolę. Jestem przekonany, że Formula E Holdings, przy ważnej współpracy z DMSB, zapewni wspaniały pokaz publiczności, dostosowany do uroków miasta jakim jest Berlin.

Image © FIA Formula E