Menu

Sam Bird odnosi pierwsze zwycięstwo w sezonie 2015/2016 Formuły E w Argentynie

Sam Bird / DS Virgin Racing

Sam Bird (DS Virgin Racing), startujący z pierwszego pola do wyścigu w Argentynie, obronił swoją pozycję przed zaciekle atakującym go Sebastienem Buemim (Renault e.dams) pod koniec rywalizacji, by odnieść pierwsze zwycięstwo w tegorocznym sezonie z przewagą 0.7 sekundy nad rywalem. Podium uzupełnił Lucas di Grassi z zespołu Abt Schaeffler Audi.

Ostatnie okrążenia obfitowały w emocje za sprawą walki na prowadzeniu, niemniej jednak w trakcie całego wyścigu dochodziło do wielu przetasowań.

Bird obronił po wewnętrznej pierwszą pozycję już na starcie przed Nicolasem Prostem oraz awansującym na trzecią pozycję Antonio Felixem da Costą. Prost stracił jednak drugą lokatę na rzecz reprezentanta ekipy Aguri.

Ponadto Francuz zaliczył wolny pit stop oraz obrót na okrążeniu wyjazdowym, za sprawą czego na drugie miejsce, również w wyniku wczesnego zjazdu da Costy, awansował Lucas di Grassi. Problemy Prosta wywołały na tor samochód bezpieczeństwa.

Po restarcie Bird bez najmniejszych problemów odskoczył od reszty stawki, jednak szybko zaczęli na niego ponownie naciskać di Grassi oraz pnący się w górę stawki Buemi. W 7 zakręcie po wewnętrznej Szwajcar wyprzedził Brazylijczyka i rozpoczął walkę o pierwszą pozycję w wyścigu.

Bird do samego końca musiał uważnie bronić prowadzenia, jednak nie oddał go w ręce Buemiego, który finiszował ostatecznie jako drugi.

Poza podium znalazł się Stephane Sarrazin, a Prost, mimo wcześniejszych problemów, był piąty.

Na dalszych pozycjach znaleźli się Loic Duval, Nick Heidfeld, Robin Frijns, Oliver Turvey i Bruno Senna.

Kolejna runda Formuły E odbędzie się 12 marca w Meksyku.

Image © DS Virgin Racing