Menu

Formuła E zabezpiecza nowe miejsce w Berlinie

Formula E

Według informacji Autosportu, Formuła E jest blisko zabezpieczenia nowego miejsca, gdzie mogłoby się odbyć e-Prix w Berlinie. Jak wiadomo lotnisko Tempelhof służy obecnie jako schronisko dla uchodźców z Afryki i Syrii. Runda miałaby się odbyć na ulicach stolicy Republiki Federalnej Niemiec.

Negocjacje wciąż trwają pomiędzy przedstawicielami FE, a włodarzami Berlina. Początkowo jako alternatywę dla Tempelhof brano pod uwagę stary, zasłużony tor Norisring w pobliżu Monachium, jednak władze Formuły E preferują Berlin.

Dyrektor sportowy Formuły E, Alejandro Agag powiedział dla Autosportu - Jesteśmy nadal bardzo optymistyczni w sprawie wyścigu na ulicach Berlina, ale nie mamy zielonego światła. Tempelhof był fantastyczny, ale jeżeli w wyniku skończymy wyścig na ulicach, też będzie fantastycznie.

Cały nasz zespół pracuje 24/7 by mieć wszystko co potrzebne oraz miasto współpracuje z nami w szczegółach utworzenia toru, zarządzania ruchem itd. Mamy szereg dokumentacji. Obie strony chcą tego wyścigu i mamy nadzieję, że niedługo go ogłosimy - dodał.

Początkowo Berlin e-Prix zaplanowano na 21 maja, ale według Agaga termin może się przesunąć - Cała infrastruktura, ściany, ogrodzenia, krawężniki, to wszystko jest tam. Dla nas Berlin jest bardzo szybki do przygotowania. To była dramatyczna poprawa naszego sposobu przygotowania wyścigów. Przed każdym wyścigiem, było to jak wspinaczka na Mount Everest, a teraz to po prostu jesteś na wzgórzu i wracasz na ziemię.

Image © Formula E