Menu

Sebastien Buemi wygrywa wyścig Punta Del Este ePrix

Sebastien Buemi

Sebastien Buemi został zwycięzcą Punta Del Este ePrix, finiszując przed Lucą Di Grassim i Jeromem D’Ambrosio.

Z pole position do wyścigu Punta Del Este startował kierowca Jerome D’Ambrosio z zespołu Dragon Racing przed kolegą zespołowym Loicem Duvalem i Samem Birdem z DS Virgin Racing.

D’Ambrosio obronił swoją pozycję na starcie, jednak jego kolega zespołowy, Duval, stracił pozycję drugą na rzecz Sama Birda. Di Grassi zaliczył fatalny start i spadł na piątą pozycję.

Na trzecim okrążeniu doszło do zderzenia Bruno Senny, który wypadł z trasy i przebił oponę. Po wymianie ogumienia wrócił na tor. Sebastien Buemi na czwartym okrążeniu wyprzedził Loica Duvala, awansując na trzecie miejsce.

Na siódmym okrążeniu Szwajcar Buemi wyprzedził drugiego w wyścigu Sama Birda z VS Virgin Racing Formula E Team. Równie szybko wyprzedził prowadzącego do 8 okrążenia Francuza D’Ambrosio. Na trzynastym okrążeniu z wyścigu wycofał się Brazylijczyk Bruno Senna.

Di Grassi dogonił zajmującego trzecie miejsce w wyścigu Loica Duvala z Dragon Racing. Na 18 okrążeniu pierwsi kierowcy zaczęli zjeżdżać do boksów na zmianę bolidów. Pierwszy z boksów wyruszył Sebastien Buemi. Po zmianie bolidów, Sam Bird miał problem z samochodem i zatrzymał się na środku toru, co wywołało samochód bezpieczeństwa.

Awans zanotował Włoch Luca Di Grassi, wskakując na drugie miejsce. Zdobywca pole position D’Ambrosio stracił na pit stopie sporo czasu i spadł na trzecią lokatę. Na 20 okrążeniu z wyścigu wycofał się Sam Bird z zespołu DS Virgin Racing.

Na 24 okrążeniu liderujący Szwajcar z ekipy Renault e. Dams popełnił mały błąd, jednak nie stracił prowadzenia. Na pięć okrążeń przed końcem wyścigu Buemi miał ponad 2 sekundy przewagi nad Lucą Di Grasim.

Na ostatnim okrążeniu doszło do kolizji Nelsona Piqueta z Jean-Ericiem Vergne z kolei Nelson Piquet Jr. urwał koło i nie dokończył wyścigu.

Do końca wyścigu nic się nie zmieniło. Wyścig wygrał Sebastien Buemi przed Lucą Di Grasim i Jeromem D’Ambrosio. Czwarte miejsce zajął Loic Duval. Piąty był Nicolas Prost, szósty Antonio Felix da Costa, siódmy był Daniel Abt. Stawkę uzupełnili ósmy Turvey, dziewiąty Sarrazin i dziesiąty Vergne.

Image © Formula E