Menu

Formuła E może ścigać się na Norisringu

Norisring

Formuła E w przyszłym sezonie będzie rywalizować na Norisringu, który zastąpi tym samym lotnisko Berlin Tempelhof.

Lotnisko w Berlinie miało być drugi raz z rzędu gospodarzem ePrix Niemiec, jednak ze względu na kryzys imigracyjny wyścig nie zostanie tam rozegrany. Do tej pory zakwaterowano 800 uchodźców na Tempelhof, jednak liczba ta ma zwiększyć się do 1200 osób.

Według informacji Autosportu organizator wyścigów Formuły E dostał potwierdzenie, że lotnisko Tempelhof nie może być organizatorem ePrix Niemiec. Zasugerowano im tor Norisring, bądź nowe miejsca w Berlinie i Monachium.

Uliczny tor w Norymbergii gościł DTM i Formułę 3 w ostatnich trzydziestu latach.

Dyrektor serii Formuły E, Alejandro Agag, wypowiedział się dla Autosportu: Aktywnie poszukuję innych miejsc w Niemczech. W tym kraju jest wielkie dziedzictwo sportów motorowych. Jest kilka opcji. Jest Berlin i jest Monachium. W tej chwili trwają rozmowy na ten temat.

Agag twierdzi również, że nie powinno być problemów z logistyką. Mamy wszystkie ściany i barierki z Berlina, jeśli wyścig miałby się odbyć w Berlinie czy w Monachium, mamy przynajmniej cały sprzęt, a na Norisiring mają gotowy tor wyścigowy.

Dla Agaga najważniejsze jest, by wyścig odbył się w Niemczech, niezależnie od miejsca. Niemcy to bardzo ważny dla nas kraj. Mamy tam partnerów i zespoły z Niemiec. Także przemysł motoryzacyjny w Niemczech jest dla naszego środowiska bardzo ważny i jest kluczowym rynkiem.

Image © Motorsport Grand Prix