Menu

Zespół Jarno Trulliego po raz drugi opuszcza rywalizację w Formule E

Jarno Trulli

Zespół Trulli Formula E Team ponownie przegapi rundę Mistrzostw Formuł E w sezonie 2015/16, czego powodem były problemy z pozytywnym przejściem kontroli technicznej bolidu Motormatica JT-01.

Włoskiej ekipy, w której rywalizują Vitantonio Liuzzi i Jarno Trulli, który na drugą rundę miał powrócić do elektrycznego bolidu, po wycofaniu się Salvadora Durana, zabrakło na starcie pierwszej rundy o ePrix Pekinu w Chinach, lecz zdołali powrócić do Malezji na uliczny obiekt w Putrajaya.

Liuzzi i Trulli nie wystartują ostatecznie w drugiej rundzie Formuły E, czego konsekwencją jest oblanie kontroli technicznej ich bolidów i brak dopuszczenia do rywalizacji.

Wszyscy w zespole pracowali bardzo ciężko i nie mogliśmy się doczekać, aby pokazać nasz bolid na torze - powiedział szef zespołu, Lucio Cavuto.

Chciałbym bardzo mocno podziękować całemu zespołowi, który od samego początku uwierzył w projekt i pracował nad nim niestrudzenie.

W samochód zostało włożone dużo pracy i jesteśmy pewni, że w Punta del Este wszystko będzie dobrze.

Chciałbym również podziękować FIA za wydłużenie czasu badania kontrolnego. Niestety dla nas, nie było wystarczającej ilości czasu aby ukończyć samochód - wyjaśnił Cavuto.

Po raz drugi w tym sezonie na starcie rywalizacji Formuły E stawi się osiemnastu kierowców, natomiast Jarno Trulli i Vitantonio Liuzzi będą mogli spróbować swoich sił podczas grudniowej rundy w Urugwaju o ile zespół zdoła przebrnąć badania kontrolne obu bolidach.

Image © Formula E