Menu

Nathanael Berthon dołącza do zespołu Aguri w Formule E

Nathanael Berthon

Nathanael Berthon dołączył do zespołu Aguri w Formule E, czym uzupełnił listę startową do drugiego sezonu 2015/16.

Francuz będzie nowym kolegą zespołowym Antonio Felixa da Costy, który wraz z zespołem przeszedł udaną serię testów na torze Donington Park w sierpniu.

Dla Berthona będzie to debiut w elektrycznych bolidach Formuły E, a na torze pojawi się 24 października podczas pierwszej rundy w Pekinie.

Naprawdę nie mogę doczekać się ścigania z zespołem Aguri w drugim sezonie Formuły E - powiedział Berthon serwisowi Motorsport.com.

Jestem bardzo wdzięczny Markowi (Preston) i całemu zespołowi za danie mi szansy pokazania, co mogę wnieść do zespołu w Donington w zeszłym miesiącu.

Dla mnie to nowe wyzwanie i myślę, że możemy spodziewać się bardzo dobrego sezonu ze sprawdzonym pakietem, nad którym Aguri pracowało poza sezonem - dodał Francuz.

Aż pięciu francuzów będzie można zobaczyć w drugim sezonie Formuły E. Do rywalizacji wystartują: Loic Douval, Jean-Eric Vergne, Nicolas Prost, Stephane Sarrazin i wspomniany już Natahael Berthon.

Berthon przyznał także, że przyszłoroczny wyścig na ulicach Paryża będzie czymś niesamowitym, dodając, że będzie to wyjątkowy weekend.

To będzie po prostu niesamowite, ścigać się w Paryżu. Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że Francja nie miała Grand Prix od prawie 10 lat, to na pewno będzie to szczególny weekend.

Nowy kierowca zespołu Aguri obecnie rywalizuje w serii GP2, gdzie plasuje się na szesnastym miejscu z dorobkiem 24 punktów.

Składy zespołów na sezon 2015/16:

NEXTEV TCR     Nelson Piquet
          Oliver Turvey
DS Virgin      Sam Bird 
          Jean-Eric Vergne 
Dragon       Loic Duval
          Jerome D'Ambrosio
Renault e.dams   Sebastien Buemi
          Nicolas Prost
ABT Schaeffler AS  Lucas di Grassi 
          Daniel Abt 
Trulli       Tonio Liuzzi
          Salvador Duran
Venturi       Jacques Villeneuve
          Stephane Sarrazin
Mahindra      Bruno Senna
          Nick Heidfeld
Andretti      Robin Frijns
          Simona De Silvestro 
Team Aguri     Antonio Felix da Costa
          Nathanael Berthon
Image © GP2 / Series Media Service