Menu

Robin Frijns kierowcą Andretti Autosport w Formule E

Robin Frijns / Andretti Autosport

Po udanym teście na torze Donington Park, Robin Frijns został oficjalnie potwierdzony jako kierowca bolidu nr 27 Amlin Andretti Spark-Renault SRT-01_E w zespole Andretti Formula E Team w sezonie 2015-16.

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy ogłosić dołączenie Robina do naszego zespołu - powiedział dyrektor zespołu Andretti Formula E, Michael Andretti. Wykonał tylko jeden test dla nas, ale wykonał naprawdę dobrą robotę i ma świetne podejście do pracy. Uważamy, że z nim i Simoną de Silvestro, mamy silny i poukładany zespół gotowy do drugiego sezonu.

To zaszczyt być częścią rodziny Andretti i dołączyć do nich w Formule E" - dodał Frijns. To nowe mistrzostwa i zupełnie dla mnie nowe wyzwanie. Sposób jazdy i oszczędność energii będą trudne, ale będzie też zabawa. Nie mogę się doczekać pierwszego wyścigu w nowym sezonie.

Frijns, urodził się 7 sierpnia 1991 roku w Maastricht z Holandii, jest posiadaczem wielu tytułów mistrzowskich. Jego imponująca lista zwycięskich wyścigów w bolidach jednomiejscowych obejmuje: 2010 - Formuła BMW Europe, 2011 - Formuła Renault 2.0 Eurocup i 2012 - World Series by Renault 3.5, które zapewniło mu testy dla młodych kierowców w Sauberze i Red Bull Racing.

W 2013 roku Robin został kierowcą testowym Sauber F1 Team i uczestniczył częściowo w sezonie GP2 (6 wyścigów, 1 wygrana, 2 razy na podium), co pozwoliło mu na zabezpieczenie roli kierowcy testowego w Caterham F1 na 2014 rok. Młody Holender obecnie prowadzi w Blancpain GT Series 2015 wraz z kolegą Laurens Vanthoorem w belgijskim zespole W Racing Team (WRT).

Dyrektor Amilin Europa Kim Hvirgel powiedział: Robin uzyskiwał wspaniałe rezultaty na wszystkich poziomach sportów motorowych, więc jesteśmy bardzo podekscytowani, by zobaczyć, jak będzie konkurować z innymi w bolidzie Amlin Andretti. Jest to także fantastyczne, że mamy kierowcę z Holandii i jestem pewien, że Robin szybko stanie się ulubionym kierowcą kibiców.

Robin jest utalentowanym zawodnikiem i zawsze warto go oglądać na torze - dodał Kari Janavitz, wiceprezes działu marketingu, Andretti głównego sponsora Formuły E TE Connectivity. "WTE nadal współpracuje z Andretti nad przyspieszeniem rozwoju nowych technologii pojazdów elektrycznych, wejście i doświadczenie Robin będą bezcenne dla naszego wyścigowego programu dla serii Formuły E.

Pierwszy wyścig sezonu 2015/2016 zaplanowany jest na 24 października 2015 roku w Chinach na pekińskim torze.

Image © Andretti Autosport