Menu

Oliver Turvey kierowcą zespołu China Racing w Formule E

Oliver Turvey

Oliver Turvey, kierowca testowy i rozwojowy zespołu McLaren, będzie rywalizował w pełnym sezonie Formuł E z mistrzowskim zespołem China Racing.

Brytyjczyk, który w elektrycznym bolidzie Formuł E zadebiutował podczas pierwszego sezonu na londyńskim obiekcie w Battersea Park, będzie partnerem Nelsona Piqueta Jr, z którym współpracował podczas przedsezonowych testów na torze Donington Park.

Poziom konkurencji i kierowców jest silną atrakcją, ale także techniczna strona – powiedział Oliver Turvey. Nowa technologia jest czymś ekscytującym i dużo się uczysz jeżdżąc różnymi samochodami.

Praca w mistrzostwach, gdzie istnieje rozwój samochodu, jest jednym z moich ulubionych autów w mojej pracy w McLarenie.

Mając obok siebie Nelsona, będzie to doskonałym punktem odniesienia i będzie dobre dla mnie jako kierowcy – dodał Brytyjczyk.

Steven Lu, szef zespołu China Racing dodał: Jesteśmy bardzo zadowoleni móc przywitać Olivera w naszym zespole. Zaprezentował fantastyczny występ w Londynie i jest bardzo inteligentnym i utalentowanym kierowcą.

Wierzymy, że posiadamy parę dwóch najmocniejszych kierowców na starcie – Nelsona i Olivera – i czekamy z niecierpliwością na udany sezon.

Pomożemy Oliverowi także, jeśli chodzi o fanów w Chinach. Będzie bardzo popularny przed pierwszym wyścigiem w Pekinie.

Image © Formula E