Menu

Formuła E zwiększa moc akumulatorów na drugi sezon mistrzostw

Komora silnika bolidu Formuły E

Formuła E poinformowała, że w drugim sezonie mistrzostw maksymalna moc akumulatorów, podczas wyścigów, wzrośnie do 170kW.

Williams Advanced Engineering, jedyny dostawca akumulatorów dla zespołów Formuły E, przed pierwszym sezonem został zobowiązany do dostarczenia akumulatorów o maksymalnej mocy 133kW, która następnie została zwiększona do 150kW po udanych testach, przed pierwszym wyścigiem inaugurującego sezonu Formuły E.

Włodarze elektrycznych mistrzostw postanowili jednak po raz kolejny zwiększyć moc akumulatorów, które przed pierwszym wyścigiem w Pekinie 24 października, będą dysponowały mocą 170kW podczas wyścigów.

Maksymalna moc wyjściowa 200kW będzie nadal dostępna jedynie w treningach i kwalifikacjach, podobnie jak podczas pierwszego sezonu mistrzostw.

Rozwój technologii akumulatorów jest podstawą etosu mistrzostw – powiedział prezes Formuły E Alejandro Agag.

Formuła E przedstawia przede wszystkim postęp technologii samochodów elektrycznych i dzięki rozwojowi baterii przez Williams Advanced Engineering, zobaczymy szybsze, bardziej efektywne i ekscytujące wyścigi w najbliższym sezonie – dodał Hiszpan.

Image © Formula E