Menu

Salvador Duran dołącza do zespołu Jarno Trulliego w Formule E

Salvador Duran

Salvador Duran będzie reprezentował barwy zespołu Trulli Formula E Team w drugim sezonie mistrzostw elektryczne serii wyścigowej.

Meksykanin, który w pierwszym sezonie Mistrzostw Formuły E rywalizował w zespole Aguri, dołączył do Vitantonio Liuzziego i wraz z Włochem będą ścigać się pod szyldem ekipy Jarno Trulliego.

Jestem szczęśliwy z dołączenia do zespołu Trulliego i dalszej rywalizacji w Formule E – powiedział Salvador Duran, podczas ostatnich przedsezonowych testów na torze Donington Park.

Rozmowy rozpoczęliśmy podczas pierwszych testów, a zespół opowiedział mi wiele szczegółów na temat potencjału napędowego i ich planów na przyszłość.

Mam miłe odczucia odnośnie tego projektu i z niecierpliwością czekam na testy bolidu. Uwielbiam ścigać się w Formule E i naprawdę wierzę w ten koncept, więc cieszę się z powrotu do kokpitu.

Szef zespołu Trulli Formule E Team, Luco Cavuto przyznał, że Duran zrobił duże wrażenie na zespole Aguri, do którego dołączył w czwartej rundzie mistrzostw, osiągając szóstą lokatę w rywalizacji na torze w Moskwie.

Jest kierowcą, którego szukaliśmy w zeszłym roku i byliśmy pod wrażeniem jego poprawy w czasie mistrzostw – powiedział Cavuto.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż mimo dwóch trudnych testów obdarzył nas zaufaniem. Wprowadziliśmy go jednak w nasz projekt, zobaczył jak ciężko pracujemy i jak nasz projekt jest ambitny. Fakt, że zna serię da mu bardzo dużo, ponieważ nie będziemy mogli przeznaczyć dla niego wiele czasu podczas przedsezonowych testów – dodał szef zespołu Jarno Trulliego.

Image © Formula E