Menu

Simona de Silvestro w zespole Andretti na drugi sezon Formuły E

Simona de Silvestro

Simona de Silvestro podpisała kontrakt z zespołem Andretti Formula E Team, by dołączyć do rywalizacji w drugim sezonie Formuły E.

Szwajcarka w ubiegłym sezonie brała udział w obu rundach w Londynie, lecz finiszowała poza punktami. W zeszłym tygodniu uczestniczyła w testach Formuły E na Donington Park, które będą kontynuowane dziś oraz jutro.

Cieszę się, że dołączam do Andretti Formula E Team na nadchodzący sezon – powiedziała de Silvestro. Jestem bardzo zadowolona, że będę mogła ponownie uczestniczyć w pełnych mistrzostwach i współpracować zarówno z Amlin oraz TE Connectivity. Nie mogę się już doczekać, by zostać częścią rozwoju jednostki Andretti Technologies i liczę na udany sezon ze wspaniałym zespołem.

Jak dodał szef zespołu, Michael Andretti: Jestem bardzo zadowolony ze sposobu w jaki Andretti Formula E szykuje się na drugi sezon. Simona wykonała wspaniałą pracę podczas ePrix Londynu przy tak ograniczonym czasie na przygotowanie, jednak jesteśmy przekonani, że w pełnym sezonie wykorzysta swoje umiejętności i poprowadzi samochód nr 28 Amlin Andretti na szczyt podium.

Image © FIA Formula E