Menu

Jean-Eric Vergne w DS Virgin Racing na przyszły sezon

Były kierowca Formuły 1, Jean-Eric Vergne, będzie rywalizował dla ekipy DS Virgin Racing na sezon 2015-16 w Formule E.

Francuz, który występował w inauguracyjnym sezonie nowej serii od trzeciego wyścigu, utworzy duet z Samem Birdem. Anglik w barwach Virgin Racing odniósł dwa zwycięstwa, w tym w domowej rundzie w Londynie. Vergne przeszedł z ekipy Andretti zastępując Jaime Algersuariego, który wycofał się z powodów zdrowotnych.

Cieszę się, że dołączę do zespołu DS Virgin Racing w tak ekscytujący czas dla zespołu, a także do serii z uwagi na nowe regulacje w drugim sezonie - powiedział Jean-Eric Vergne. Dzięki wejściu firmy DS na pokład jako nowego partnera zespołu nie mogę się doczekać, aby dostosować się do francuskiej, myślącej przyszłościowo marce. Rozumiem, że dzieje się wiele ciekawych rzeczy za kulisami, które zapewnią konkurencyjny początek sezonu.

Patrząc na mój pierwszy wyścig w zeszłym sezonie, gdzie zakwalifikowałem się na pierwszym miejscu, jestem bardzo podekscytowany, że powrócę do fotelu wyścigowego w pierwszym wyścigu w październiku. Jestem przekonany, ze moje tempo i apetyt na skuces pomogą zapewnić DS Virgin Racing kontynuację bycia jednym z czołowych zespołów w Formule E - zakończył Francuz.

Image © Scuderia Toro Rosso / Getty Images