Menu

Tom Dillmann przetestuje bolid Formuły E z zespołem Aguri

Były kierowca serii GP2, a obecnie rywalizujący w Formule Renault 3.5, Tom Dillmann, zadebiutuje w elektrycznym bolidzie Formuły E podczas przyszłotygodniowych testów na torze Donington Park z zespołem Aguri.

Francuz otrzyma możliwość przetestowania bolidu Spark-Renault podczas pierwszego dnia oficjalnych przedsezonowych testów na torze w Leicestershire i będzie współpracował z etatowym kierowcą ekipy Salvadorem Duranem.

Jestem bardzo podekscytowany, że będę mógł nauczyć się nowej serii wyścigów jednomiejscowych i z otrzymania szansy w tych świetnych mistrzostwach – powiedział Dillmann.

Teraz zmierzam do Monako, aby popracować wraz z zespołem w symulatorze. Wiem, że mam wiele do nauczenia się, ale myślę, że to będzie bardzo ciekawy test dla mnie w przyszłym tygodniu.

Formuła E to oczywiście mistrzostwa przyszłości – dodał Dillmann. Bardzo szybko się rozwija i w mojej opinii pierwsze rok był bardzo dobry.

Dla mnie jako kierowcy ważne jest, aby zdobyć doświadczenie w tych mistrzostwach i miejmy nadzieję w nich rywalizować – powiedział Dillmann nawiązując do swojej najbliższej przyszło<ści.

Image © Renault Sport