Menu

Mahindra Racing i Campos Racing rozpoczynają współpracę w Formule E

Campos Racing rozpocznie współpracę ze składem Mahindra Racing w drugim sezonie Formuły E.

Rok temu Mahindra współpracowała z Carlinem, lecz na sezon 2015/2016 postanowiła zmienić partnerstwo i oprzeć się na układzie napędowym Spark-Mahindra M2Electro.

Mamy przyjemność ogłosić Campos Racing jako usługodawcę Mahindra Racing na sezon 2015/2016 – powiedział szef zespołu Mahindra, Dilbagh Gill.

Zarówno Mahindra, jak i Campos Racing rozpoczęli partnerstwo z bogactwem wiedzy i doświadczeniem z pierwszego sezonu. Mamy jasny mandat na zmaksymalizowanie osiągów M2Electro i celujemy w topowe wyniki.

Mahindra zgromadziła zespół na przełomie ostatnich kilku miesięcy i ekipa ta będzie prowadzić projekt wraz z usługami dostarczanymi przez Campos. Ta nowa współpraca różni się względem tej z poprzedniego sezonu, ponieważ przewodnictwo zespołu jest zapewnianie przez Mahindrę.

Campos będzie nadal prowadziło współpracę z zespołem NEXTEV TCR, lecz równocześnie podejmie się działalności z inżynierami Mahindry na drugi sezon FE.

Jesteśmy tu, by zapewnić umiejętności i wiedzę, by wydobyć to co najlepsze z obu pakietów – powiedział Campos.

Personel Campos Racing pracuje z inżynierami Mahindra Racing i zespół ten okazał się sukcesywny przy testowaniu M2Electro.

Partnerstwo nie oprze się jednak jedynie na Mistrzostwach Formuły E. To długoterminowe partnerstwo, które potencjalnie będzie rozwijać projekty poza Formułą E. Mahindra będzie zajmować się technologią, a Campos dostarczy swoją wiedzę w inżynierii.

Image © FIA Formula E