Menu

Nobuharu Matsushita wygrywa sprint F2 na Hungaroringu

Nobuharu Matsushita / ART Grand Prix

Japończyk Nobuharu Matsushita z ART Grand Prix wygrał wyścig sprinterski Formuły 2 na Węgrzech. Drugie miejsce przypadło Brytyjczykowi Oliverowi Rowlandowi z zespołu DAMS, a trzecie Holendrowi Nyckowi De Vries z teamu Rapax.

Z pole position startował Alexander Albon, ale nie utrzymał pozycji, ponieważ na pierwsze miejsce awansował Nobuharu Matsusita. Drugie miejsce zajmował po starcie Luca Ghiotto, a trzecie Nyck de Vries.

Świetny początek wyścigu zaliczył Oliver Rowland, który startował z ósmej lokaty. Na trzecim okrążeniu zajmował już czwarte miejsce. Tuż za jego plecami czaił się lider klasyfikacji generalnej Charles Leclerc. Albon, który zawalił start zaczął odrabiać straty, a na ósmym okrążeniu zajmował siódme miejsce.

Na dziesiątym okrążeniu Leclerc zbliżył się bardzo blisko do Rowlanda na jedną sekundę. Gustav Malja miał problemy z bolidem. Okrążenie później Albon stracił pozycję na rzecz Nicholasa Latifiego.

Dwunaste okrążenie nie było udane dla lidera wyścigu Nobuharu Matsushity, który popełnił błąd w zakręcie i stracił sporo czasu. Na piętnaście okrążeń do mety w czołówce był bardzo duży ścisk. Pomiędzy pierwszym a piątym miejscem były zaledwie cztery sekundy.

Na szesnastym okrążeniu świetną jazdą popisał się Artem Markelov, który wyprzedził Seana Gelaela i awansował na dziewiąte miejsce. Bardzo blisko Nycka de Vriesa znalazł się Rowland, jednak młody Holender nie odpuszczał Brytyjczykowi.

Dwudzieste pierwsze okrążenie było popisem Nycka de Vriesa, który walczył pomiędzy Lucą Ghiotto i Oliverem Rowlandem. Młody Holender awansował na drugą lokatę z kolei protegowany Renault, Oliver Rowland, awansował na trzecie miejsce. Włoski kierowca zespołu Russian Time spadł na piątą pozycję.

Z wyścigu wycofali się Robert Visoiu i Sergio Canamasas. W incydent wyścigowy z Canamasasem wdał się Nabil Jeffri.

Na dwudziestym piątym okrążeniu Norman Nato wyprzedził Lucę Ghiotto i awansował na piątą pozycję. Na okrążenie przed końcem wyścigu Oliver Rowland awansował na drugą pozycję wyprzedzając De Vriesa.

Ostatecznie wyścig sprinterski F2 wygrał Nobuharu Matsushita z ART Grand Prix przed Oliverem Rowlandem (DAMS) oraz Nyckiem de Vriesem (Rapax). Czwarte miejsce przypadło Charlesowi Leclercowi (Prema Racing). Piąty był Norman Nato (Pertamina Arden), szósty Nicholas Latifi (DAMS), siódmy Alexander Albon (ART Grand Prix), a ósmy Luca Ghiotto z Russian Time.

Image © PHOTO4