Menu

Oliver Rowland zwycięzcą sobotniego wyścigu F2 na Hungaroringu

Oliver Rowland / DAMS

Sobotni wyścig Formuły 2 na torze Hungaroring został zdominowany przez kierowców ekipy DAMS. Po kontrowersyjnym manewrze w wyścigu tryumfował Oliver Rowland, 0.235s przed Nicholasem Latifim.

Kierowcy DAMS nie wiodło się jednak na początku wyścigu, ponieważ na starcie stracił prowadzenie na rzecz Artema Markelova. Próbując odzyskać pozycję, Rowland stracił kolejne, zostając wyprzedzonym przez Jordana Kinga i Latifiego.

Decydujący okazał się jednak pit stop. Rowland (podobnie jak Markelov) do wyścigu ruszał na miękkich oponach i po odbytej zmianie na pośrednią mieszankę zdołał awansował przed Markelova.

Korzystając ze świeżych zestawów opon, obaj zaczęli odrabiać straty do ówczesnych liderów, a ponadto Rowlandowi udało się wyjść na prowadzenie.

Regularnie powiększał przewagę nad resztą stawki, lecz wszystko zostało zredukowane w momencie pojawienia się na torze samochodu bezpieczeństwa po incydencie z udziałem Sergio Canamasasa i Roberta Visoiu w pierwszym zakręcie.

Na trzy okrążenia przed końcem Rowland bronił swojej pozycji i zjechał na lewą stronę na prostej, jednak manewr zakończył się wyjazdem Artema Markelova poza tor i uderzeniem w bandy. Wyścig zakończył się za samochodem bezpieczeństwa.

Na wszystkich incydentach skorzystał Charles Leclerc, który do wyścigu ruszał z ostatniej lokaty po tym jak został pozbawiony pierwszego pola za nielegalną podkładkę w dyferencjale. Niemniej jednak kierowca Prema Racing był ostatecznie czwarty, 1.4s za zwycięzcą wyścigu.

Czołową piątkę uzupełnił Nobuharu Matsushita, a na kolejnych lokatach znaleźli się: Luca Ghiotto, Norman Nato, Alexander Albon, Sean Gelael, a pierwszą dziesiątkę zamknął Santino Ferrucci.

Image © Mauger/FIA Formula 2