Menu

Nicholas Latifi wygrywa sprint F2 na Silverstone

Nicholas Latifi / DAMS

Kanadyjczyk Latifi wygrał wyścig sprinterski Formuły 2 na torze Silverstone. Nicholas wyprzedził na mecie duet Russian Time, Lucę Ghiotto i Artema Markelova.

Z pole position do wyścigu sprinterskiego Formyły 2 ruszał Nicholas Latifiz teamu DAMS. Tuż za nim ustawili się Jordan King (MP Motorsport) oraz Luca Ghiotto (RUSSIAN TIME). Start wygrał Latifi. Na drugie miejsce awansował Luca Ghiotto, a na trzecie Oliver Rowland (DAMS).

Świetny początek wyścigu zaliczył lider klasyfikacji generalnej F2, Charles Leclerc (Prema Racing). Monakijczyk po pierwszych dwóch okrążeniach zajmował szóste miejsce. Równie udany start zaliczył Artem Markelov (RUSSIAN Time), który awansował na czwartą pozycję.

Z wyścigu bardzo szybko, bo już na pierwszym okrążeniu, odpadł Jordan King. Nie dość, że Brytyjczyk zaliczył fatalny start, to jeszcze uszkodził bolid w walce z rodakiem Rowlandem. Obyło się jednak bez kary dla obu zawodników. Rowland dodatkowo był wmieszany w incydent z Markelovem, za co otrzymał 5 sekund kary i stracił szanse na dobry wynik.

Latifi na piątym okrążeniu miał już 2.1 sekundy przewagi nad drugim Lucą Ghiotto. Z kolei Leclerc utknął za jadącym na piątym miejscu Sergio Canamasasem.

Dobrym tempem dysponował Holender De Vries, który startował z osiemnastego pola, a na jedenastym okrążeniu zajmował już pierwsze miejsce. W końcu na dwunastym okrążeniu Leclerc uporał się z Canamasasem i awansował na piątą pozycję.

Na cztery okrążenia do końca wyścigu, czterech kierowców walczyło o miejsce na podium: Ghiotto, Rowland, Markelov oraz Leclerc.

W finałowym etapie rywalizacji z toru wypadł Ralph Boschung z ekipy Campos Racing. Na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa, który jechał na ostatnim okrążeniu. Markelov wyprzedził na ostatnich metrach Rowlanda i zakończył wyścig na trzecim miejscu.

Wyścig sprinterski F2 wygrał Kanadyjczyk Nicholas Latifi przed Lucą Ghiotto i Artemem Markelovem. Czwarte miejsce zajął Sergio Canamasas. Piąty był Leclerc, szósty Norman Nato. Siódme miejsce zajął Nyck De Vries, a ósme Nobuharu Matsushita.

Image © Formula 2 / Series Media Service