Menu

Charles Leclerc odnosi kolejne zwycięstwo w Formule 2 na torze Silverstone

Chalres Leclerc / Prema Racing

Charles Leclerc z zespołu Prema Racing powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej kierowców, po kolejnym zwycięstwie w głównym wyścigu Formuły 2 na torze Silverstone.

Pierwsza rywalizacja w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się od walki o czołowe lokaty, jednak zdobywca pole position Charles Leclerc, zdołał odjechać do swoich najgroźniejszych rywali i rozpoczął budowanie przewagi.

Pod koniec siódmego okrążenia z bolidu Monakijczyka zaczął wydobywać się jednak dym, podczas pokonywania zakrętów Maggots i Becketts, co spowodowało zjazd Leclerca do boksów i dłuższy postój, podczas którego mechanicy nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości i kierowca zespołu Prema Racing mógł ponownie włączyć się do walki, wyjeżdżając na tor przed Normanem Nato i Oliverem Rowlandem.

Leclerc powrócił na prowadzenie w rywalizacji, po zjeździe innych kierowców na obowiązkową zmianę opon i po początkowych problemach oddalał się od swoich najbliższych rywali, aby minąć linię mety z dziewięciosekundową przewagą nad drugim Nato.

Zawodnik zespołu Petramina Arden nie miał jednak łatwego życia, czego dowodem była walka z jadącym na trzeciej lokacie Oliverem Rowlandem. Kierowca ekipy DAMS nie dał jednak rady wyprzedzić Francuza i wjechał na metę ze stratą 0.8 sekundy.

Czwarta lokata finalnie należała do Artema Markelova, który utrzymał za sobą Sergio Canamasasa i Lucę Ghiotto z ekipy Russian Time.

Na siódmej lokacie główny wyścig zakończył Jordan King przed Nicholasem Latifim oraz Seanem Gelaelem i Nobuharu Matsushitą, który zamknął czołową dziesiątkę.

Image © Formula 2 / Series Media Service