Menu

Artem Markelov jako pierwszy mija linię mety w niedzielnym wyścigu Formuły 2

Artem Markelov / Russian Time

Artem Markelov z zespołu Russian Time wygrał drugie starcie w Formule 2 na torze Red Bull Ring, pokonując Alexandra Albona i Olivera Rowlanda.

Rosjanin utrzymał pierwszą lokatę w drugim wyścigu Formuły 2, przed Alexandrem Albonem i Oliverem Rowlandem, którzy znaleźli się na drugiej i trzeciej lokacie, po problemach na starcie Ralpha Boschunga, który tuż po ruszeniu zatrzymał swój bolid.

Kierowcy bardzo sprawnie wyprzedzili zawodnika ekipy Campos Racing, choć bliski kontaktu był Charles Leclerc, który ostatecznie zdołał ominąć swojego rywala i wskoczyć na szóstą pozycję.

Tyle szczęścia nie miał natomiast Raffaele Marciello, który wjechał w tył bolidu Boschunga, uszkadzając cały przód swojego bolidu, co zakończyło tym samym jego rywalizację i spowodowało wyjazd na tor samochodu bezpieczeństwa.

Wznowienie rywalizacji, podczas którego na prowadzeniu utrzymał się Markelov przed Albonem o Rowlandem, nie obyło się jednak bez problemów i już na pierwszym okrążeniu do kontaktu doszło pomiędzy Antonio Fuoco i Charlesem Leclerciem, który uderzył w tył bolidu z numerem #2 swojego zespołowego kolei, co zakończyło się obrotem i zakończeniem rywalizacji.

Po kilku chwilach wyścig ponownie został wznowiony, po okresie neutralizacji poprzez wirtualny samochód bezpieczeństwa, jednak po raz kolejny doszło do niewielkiego zamieszania, podczas którego kontakt między sobą zaliczyli Ghiotto i Malja, który wypadł z toru, choć powrócił do rywalizacji na ostatniej pozycji, po krótkiej wizycie w boksach.

Na prowadzeniu pozostał jednak Markelov, który z okrążenia na okrążenie budował przewagę nad drugim Alexandrem Albonem i trzecim Oliverem Rowlandem tracącym do lidera rywalizacji niecałe cztery sekundy.

Walkę o jak najwyższą lokatę toczył natomiast Luca Ghiotto z zespołu Trident, który na piętnastym okrążeniu wyprzedził, cierpiącego na brak przyczepności Nicholasa Latifiego, co dało awans na szóste miejsce, a następnie poradził sobie z Jordanem Kingiem z ekipy MP Motorsport wskakując na piątą pozycję.

Włoch z ekipy Trident nie dał jednak za wygraną i na kolejnych okrążeniach zabrał się za odrabianie strat do swojego rywala z ekipy Prema Racing, do którego zbliżał się na średnio pół sekundy na okrążeniu. Ghiotto na cztery okrążenia przed metą awansował przed Fuoco, obejmując tym samym czwarta lokatę, jednak nie zdołał odrobić strat do czołowej trójki.

Zwycięzcą rywalizacji na torze Red Bull Ring został tym samym Artem Markelov, dla którego to druga wygrana w tegorocznym sezonie, przed Alexandrem Albonem i ścigającym go na ostatnich okrążeniach Oliverem Rowlandem, który finalnie stracił jedynie pół sekundy do poprzedzającego go Tajlandczyka.

Czwarty na mecie zjawił się Luca Ghiotto przed Antonio Fuoco i Jordanem Kingiem, za którym znaleźli się Norman Nato i Nicolas Latifi.

Czołową dziesiątkę uzupełnili natomiast Sergio Canamasas i Sergio Sette Camara, który wykorzystał kolizję pomiędzy Robertem Visoiu i Nyckiem de Vriesem, którzy na dwa okrążenia przed metą pojawili się w boksach.

Drugiej rywalizacji na torze w Spielbergu nie ukończył także Ralph Boschung, który po początkowych kłopotach zdołał kontynuować walkę, jednak na trzynaście okrążeń przed metą zdecydował się wycofać z rywalizacji.

Image © Formula 2 / Series Media Service