Menu

Charles Leclerc odnosi czwarte zwycięstwo w sezonie 2017 w sobotniej rywalizacji na Red Bull Ringu

Charles Leclerc / Prema Racing

Charles Leclerc powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji kierowców, odnosząc zwycięstwo w wyścigu Formuły 2 na torze Red Bull Ring. Kierowca zespołu Prema Racing przekroczył metę z przewagą 1.345s nad Nicholasem Latifim.

Leclerc ruszał do wyścigu z pierwszego pola przed Antonio Fuoco, który rozpoczął zmagania zdecydowanie lepiej niż partner z zespołu Prema Racing, jednak w pierwszym zakręcie Leclerc potwierdził swoją wysoką formę, utrzymując prowadzenie.

Słabo do wyścigu wystartował Oliver Rowland, który z czwartej lokaty spadł na szóstą za Latifiego i Nobuharu Matsushitę.

Na siódmym okrążeniu Latifi jako pierwszy zdecydował się na zjazd do alei, a okrążenie później na stanowisku serwisowym pojawił się jego partner, Oliver Rowland. Skorzystali na tym Leclerc oraz Fuoco, którzy zaczęli powiększać przewagę nad resztą stawki.

W momencie zmiany na opony miękkie, Rowland był w stanie dogonić swojego partnera z zespołu i wyprzedził go. Następnie korzystając na tym, że obaj znajdują się na świeższych oponach, kierowcy DAMS wyraźnie przyspieszyli, notując najszybsze czasy okrążeń.

W momencie zjazdu Fuoco i zmiany na opony super miękkie, Rowland awansował o jedną pozycję na dziesięć okrążeń do końca. Pojedynek ten nie zakończył się jednak na tym etapie, ponieważ w momencie, gdy opony Fuoco nabrały lepszej temperatury, kierowca ekipy Prema Racing był w stanie wyprzedzić rywala w trzecim zakręcie na siedem okrążeń do końca.

Rowland stracił kolejną lokatę na rzecz Latifiego, który rozpoczął pogoń za Fuoco. Ostatecznie po wewnętrznej w pierwszym zakręcie awansował na drugą lokatę.

Leclerc wypracował sobie odpowiednią przewagę aby po pit stopie utrzymać prowadzenie i dojechać do mety na pierwszym miejscu.

Latifi stracił do niego 1.3s, a na najniższym stopniu podium stanął Antonio Fuoco, partner zespołowy Leclerca.

Oliver Rowland ostatecznie był czwarty przed duetem kierowców ART Grand Prix, Alexandrem Albonem i Nobuharu Matsushitą.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Ralph Boschung, Artem Markelov, Jordan King i Sean Gelael.

Jako jedyny wyścigu nie ukończył Norman Nato, który na wczesnym etapie rywalizacji musiał zatrzymać na prostej z powodu awarii w jego samochodzie.

Image © Formula 2 / Series Media Service