Menu

Charles Leclerc zdobywa piąte pole position z rzędu

Charles Leclerc / Prema Racing

Charles Leclerc z zespołu Prema Racing wywalczył piąte z rzędu pole position do głównej rywalizacji na torze Red Bull Ring w Austrii.

Tuż po zapaleniu się zielonych świateł w alei serwisowej, prawie wszyscy kierowcy pojawili się na torze, aby rozpocząć rywalizację o pierwsze pole startowe do głównego wyścigu. W boksach przez krótką chwilę pozostawał natomiast Charles Leclerc, który po kilku minutach zdecydował się także na wyjazd.

Liderem sesji kwalifikacyjnej jako pierwszy został Nyck de Vries, jednak bardzo szybko stracił pozycję lidera na rzecz Nobuharu Matsushity, Olivera Rowlanda, Antonio Fuoco, Sette Camary, którzy zmieniali się na prowadzeniu, jednak to Charles Leclerc wykręcił najlepszy rezultat pierwszych przejazdów, przed zjazdem kierowców do boksów.

Zawodnicy po krótkich postojach powrócili na tor na świeżych kompletach opon, co od razu było widoczne po rezultatach Alexandra Albona i Nobuharu Matsushity, którzy wysunęli się na prowadzenie, jednak bardzo szybko zostali rozdzieleni przez Sette Camarę i Charlesa Leclerca.

Swoją szansę na zdobycie pierwszego pola startowego miał Luca Ghiotto, który rozpoczął swoje szybkie kółko kilka minut później, jednak Włoch stracił czas w ostatnim sektorze, kończąc kwalifikacje na ósmym miejscu.

Za wygraną nie dał natomiast Leclerc, który w ostatnich minutach sesji wskoczył na prowadzenie z czasem 1:13.396, wyprzedzając drugiego w zestawienia Sette Canamarę i trzeciego Antonio Fuoco.

Czwarta lokata finalnie należał do Alexandra Albona, za którym znaleźli się Oliver Rowland, Nobuharu Matsushita, Nyck de Vries, wspomniany wcześniej Luca Ghiotto, a także Nicholas Latifi i Norman Nato, którzy zamknęli czołową dziesiątkę.

Image © Formula 2 / Series Media Service