Menu

Norman Nato wygrywa wyścig sprinterski F2 w Baku

Norman Nato / Petramina Arden

Norman Nato został zwycięzcą wyścigu sprinterskiego F2 w Azerbejdżanie. Francuz wygrał dzięki nałożeniu kary na Charlesa Leclerca za przekroczenie prędkości podczas jazdy przy żółtych flagach. Drugie miejsce zajął wspomniany Leclerc, a trzecie Nicholas Latifi.

Z pole position do sprintu startował Ralph Buschung z ekipy Campos Racing. Tuż za jego plecami swój bolid ustawił Brytyjczyk Oliver Rowland z zespołu Dams. Z trzeciego pola ruszał Jordan King z MP Motorsport.

Start do wyścigu wygrał Buschung, ale po chwili na prowadzenie wskoczył Oliver Rowland, a na trzecie miejsce awansował Norman Nato. Słabo wystartował Jordan King, który spadł na piąte miejsce. Równie nieudany start zaliczył wczorajszy zwycięzca Charles Leclerc, który z ósmego miejsca spadł na dziesiątą lokatę.

Na drugim okrążeniu Leclerc uporał się z Canamasasem i awansował na dziewiątą pozycję. Okrążenie później Ralph Boschung stracił drugą lokatę na rzecz Normana Nato. Kierowcę Campos Racing zdążył jeszcze wyprzedzić Nicholas Latifi.

Podczas czwartego okrążenia na czwarte miejsce awansował Nyck De Vries wyprzedzając Boschunga. Holender rozprawił się także z Latifim i przesunał się o jedno oczko do przodu. Nato okazał się najszybszym kierowcą i na siódmym okrążeniu wyprzedził Rowlanda, który jak się okazało miał problemy ze skrzynią biegów (musiał się wycofać z wyścigu), dzięki czemu Nato został liderem wyścigu. Na drugie miejsce awansował De Vries, a na trzecie Latifi.

Kolejnym pechowcem, który musiał wycofać się z wyścigu był jadący na drugiej pozycji Nyck De Vries. Tym samym Latifi awansował na drugie miejsce, a trzeci był Jordan King. Na dziewiątym okrążeniu świetnym manewrem wyprzedzania popisał się Leclerc dzięki czemu awansował na czwartą pozycję i po chwili monakijczyk poradził sobie z Jordanem Kingiem, wskakaując na trzecie miejsce.

Na trzynastym okrążeniu Leclerc wyprzedził Latifiego awansując na drugą lokatę i rozpoczął pogoń za liderem Normanem Nato. Na sześć okrążeń do końca kierowca Prema Racing miał cztery sekundy straty do Francuza. Monakijczyk dostał jednak karę 10 sekund za zbyt szybką jazdę podczas żółtych flag, co oznaczało, że pomimo wyprzedzenia Normana Nato na 17 okrążeniu, nie wygrał wyścigu w Baku.

Zwycięzcą wyścigu został Norman Nato z Pertamina Arden przed Charlesem Leclerkiem (Prema Racing) i Nicholasem Latifim (Dams).

Czwarte miejsce przypadło Jordanowi Kingowi, piąte Siergiejowi Sirotkinowi, szóste Artemowi Markelovowi, siódme Nobuharu Matsushicie, a ostatnie punktowane miejsce numer osiem zajął Luca Ghiotto.

Image © Formula 2 / Series Media Service