Menu

Charles Leclerc wygrywa przerwany wyścig F2 w Azerbejdżanie

Charles Leclerc / Prema Racing

Charles Leclerc z zespołu Prema Racing odniósł zwycięstwo w przerwanym wyścigu główny na torze w Baku. Monakijczyk na mecie wyprzedził Nycka De Vriesa (Rapax) oraz Nicholasa Latifiego (DAMS).

Z pole position do pierwszego wyścigu startował Charles Leclerc, który obronił swoją pozycję. Na drugie miejsce awansował Nicholas Latifi, który wyprzedził Nobuharu Matsushitę. Japończyk spadł na piątą pozycję za Nycka De Vriesa i Antonio Fuoco.

Po chwili pojawił się samochód bezpieczeństwa po tym jak Johnny Cecotto uderzył w bandę i musiał wycofać się z rywalizacji już na pierwszym okrążeniu. Po wznowieniu wyścigu Holender De Vries wyprzedził Latifiego i awansował na drugą pozycję. O jedną pozycję przesunął się również Matsushita. Japończyk wyprzedził Antonio Fuoco, który zajmował czwarte miejsce.

Na siódmym okrążeniu kierowcy zaczęli zjeżdżać na zmianę opon, m.in. Leclerc, Latifi, Matsushita czy Rowland. Chwilowym liderem wyścigu został Artem Markelov. Rosjanin jednak zjechał do boksów już na dziewiątym okrążeniu, a najszybszym kierowcą na torze został Leclerc.

Na dziesiątym okrążeniu Nabil Jeffri uderzył w bandę i odpadł z wyścigu, przez co na torze pojawił się wirtualny samochód bezpieczeństwa. Kolejnym kierowcą, który zderzył się ze ścianą był Louis Deletraz, a na tor musiał po raz kolejny wyjechać samochód bezpieczeństwa.

Na siedemnastym okrążeniu Leclerc próbował wyprzedzić jadącego na pierwszym miejscu Lucę Ghiotto, jednak próba była nieudana. W końcu Włoch zjechał na zmianę opon i dzięki temu Leclerc objął ponownie prowadzenie w wyścigu.

Na dwudziestym drugim okrążeniu Norman Nato wyprzedził Jordana Kinga i awansował na siódmą pozycję. Z kolei na dwudziestym piątym okrążeniu doszło do małego karambolu, kiedy Sean Gealel uderzył w bandę. Po chwili Sirotkin wpadł na bolid Gelaela, a z kolei w bolid Rosjanina uderzył Gustav Malija. Japończyk Matsushita przy próbie ratowania swojego bolidu również uderzył w bandę. Cała czwórka nie była w stanie kontynuować rywalizacji, lecz wyścig nie został już wznowiony.

Charles Leclerc odniósł kolejne zwycięstwo w F2. Monakijczyk wyprzedził na mecie Nycka De Vriesa oraz Nicholasa Latifiego.

Czwarte miejsce przypadło Oliverowi Rowlandowi, piąte Artemowi Markelovowi, szóste Normanowi Nato, siódme Jordanowi Kingowi. Ósme miejsce dające pole position do wyścigu sprinterskiego zdobył Ralph Boschung z teamu Campos Racing.

Image © Charles Coates/FIA Formula 2