Menu

Charles Leclerc z pole position do wyścigu głównego F2 w Azerbejdżanie

Charles Leclerc / Prema Racing

Charles Leclerc z zespołu Prema Racing wystartuje z pierwszego pola do wyścigu głównego Formuły 2. Monakijczyk uzyskał czas 1:52.129 i tym samym wyprzedził japońskiego kierowcę Nobuharu Mastushitę z ART Grand Prix (+0.5 sekundy) oraz Kanadyjczyka Nicholasa Latifiego (+0.7 sekundy).

Od początku sesji na szczycie listy kierowców znajdowali się Matsushita i Leclerc, jednak po krótkiej chwili na torze pojawiła się czerwona flaga i sesja została wstrzymana. Powodem był wypadek Luci Ghiotto z Russian Time. Włoch zablokował lewe przednie koło i uderzył autem w bariery po wyjściu z zakrętu numer piętnaście.

Po uprzątnięciu toru kierowcy ponownie pojawili się na pętli w Baku, ale szybko musieli zjechać do boksów, ponieważ nad torem po raz kolejny zawisła czerwona flaga.

Po wznowieniu kwalifikacji świetnym tempem popisał się Antonio Fuoco (Prema Racing), jednak ani on, ani Oliver Rowland z ekipy DAMS nie zdołali poprawić swoich pozycji ponieważ po raz trzeci wstrzymano sesję, czego przyczyną był Nicholas Latifi, który uszkodził prawe przednie skrzydło w zakręcie numer osiem.

Po powrocie na tor Leclerc wyprzedził Mastushitę o 0.7 sekundy i ostatecznie wywalczył czwarte pole position z rzędu, mimo iż Japończyk na ostatnim okrążeniu zbliżył się do niego na 0.5 sekundy.

Trzecie miejsce zajął Nicholas Latifi. Czwarty był Nyck De Vries, piąty Artem Markelov, szósty Antonio Fuoco, siódmy Johnny Cecotto, natomiast pierwszą ósemkę zamknął Sergio Canamasas z zespołu Trident.

Główny konkurent Leclerca, Oliver Rowland zajął dziewiąte miejsce.

Image © Formula 2 / Series Media Service