Menu

Nyck De Vries wygrał pierwszy w karierze wyścig F2

Nyck De Vries

Najszybszym kierowcą podczas wyścigu sprinterskiego w Monako okazał się Nyck De Vries z zespołu Rapax. Holender minął linię mety przed swoim kolegą z zespołu Johnnym Cecotto oraz Gustavem Malją z Racing Engineering.

Z pole position do wyścigu ruszał Wenezuelczyk Johnny Cecotto z teamu Rapax. Za nim swoje bolidy ustawili Nyck De Vries (Rapax) oraz Gustav Malja (Racing Engineering).

Nyck de Vries na starcie łatwo uporał się ze swoim kolegą z zespołu. Trzecie miejsce utrzymał Gutav Malja. Wczorajszy zwycięzca Oliver Rowland plasował się po starcie na ósmej lokacie.

Holender w początkowej fazie wyścigu wyrobił sobie bezpieczną przewagę nad rywalami. Na czwartym okrążeniu Norman Nato w dziewiętnastym zakręcie został uderzony przez Charlesa Leclerca przy próbie wyprzedzenia i musiał wycofać się z wyścigu. Na torze nie pojawił się jednak samochód bezpieczeństwa. Monakijczyk dostał za ten manewr 10 sekund kary.

Na szóstym okrążeniu Leclerc, który musiał w sobotę wycofać się z wyścigu, wyprzedził Louisa Deletraza i awansował na 16. miejsce. Ciekawie zapowiadała się również na tym etapie wyścigu rywalizacja pomiędzy Artemem Markelovem, a Nobuharu Matsushitą o szóstą pozycję.

Na ósmym okrążeniu Sergio Canamasas wyprzedził Antonio Fuoco i awansował dziesiątą lokatę. Chwilę później Nabil Jeffri znalazł się przed Seanem Gelaelem i wskoczył na 13 miejsce. Tymczasem Ralph Boshung miał problemy z autem i musiał wycofać się z wyścigu.

Nyck De Vries rozpoczynając siedemnaste okrążenie miał już 8,5 sekundy przewagi nad Cecotto i pewnie zmierzał po swoje pierwsze zwycięstwo w karierze, w Formule 2. Z kolei za jego plecami rozgorzała walka o miejsca na podium pomiędzy Johnnym Cecotto, Gustavem Malją i Lucą Ghiotto.

Charles Leclerc na dwudziestym drugim okrążeniu zjechał do boksów i wycofał się z rywalizacji.

Na dwa okrążenia przed końcem wyścigu doszło do kontaktu pomiędzy Canamasasem i Rowlandem przez, co Hiszpan musiał zjechać po nowe skrzydło do alei serwisowej.

Ostatecznie wyścig wygrał Nyck De Vries przed Johnnym Cecotto i Gustavem Malją. Czwarte miejsce przypadło Luce Ghiotto, piąte Artemowi Markelovi, szóste Alexandrowi Albonowi, siódme Nobuharze Matsushicie. Ostatnie punktowane miejsce zajął Jordan King.

Image © F2 / Series Media Service