Menu

Rowland zwycięzcą pierwszego wyścigu w Monako

Oliver Rowland

Oliver Rowland jako pierwszy minął linię mety podczas piątkowego wyścigu serii Formuła 2 na torze ulicznym w Monako. Pierwszą trójkę na podium uzupełnił Artem Markelov i Nobuharu Matsushita.

Na starcie do wyścigu zdobywca pole position Charles Leclerc odparł atak Alexandra Albona i utrzymał prowadzenie w zakręcie Ste Devote. Oliver Rowland obronił trzecią pozycję pomimo świetnego ruszenia ze swojego pola przez Nobuharu Matsushitę. Japończyk toczył zażarty pojedynek na pierwszych metrach wyścigu w Monako z Artemem Markelovem.

Prowadząca dwójka odjeżdżała od reszty stawki aż do momentu, gdy swoje auto w tunelu zatrzymał Nicolas Latifi. Naturalnie w tym momencie na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa.

Takie losowe zdarzenie było okazją dla kierowców, którzy rozpoczęli wyścig na oponach supermiękkich, aby dokonać wcześniej obowiązkowego pit stopu. Takie ryzyko podjął między innymi Albon, który za sprawą tej decyzji spadł na siódmą pozycję. Oliver Rowland awansował na drugie miejsce.

Samochód bezpieczeństwa zjechał z toru na okrążeniu dwunastym. Ponownie Charles Leclerc odjechał od reszty stawki, którą można było odnieść wrażenie, że blokował Oliver Rowland. W środku stawki po chwili doszło do kolizji na zakręcie Mirabeau pomiędzy Robertem Visou oraz Louisem Deletrazem, co wywołało kolejną neutralizację.

Charles Leclerc w momencie, gdy doszło do kolizji został wezwany do alei serwisowej. Okrążenie później jednak doszło do usterki mechanicznej w jego aucie i musiał wycofać się z wyścigu. Podobny kłopot przytrafił się Normanowi Nato.

Oliver Rowland za sprawą awarii Monakijczyka objął prowadzenie, którego nie oddał do mety.

Image © F2 / Series Media Service